33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.

Bu sene 8 Kasım’da kapılarını açmaya hazırlanan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.

8-16 Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan fuara, 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar kapsamında 300 etkinlik ve yüzlerce imza günü düzenlenecek.

Onur yazarının sinema eleştirmeni Sayın Atilla Dorsay olduğu ve ana temanın “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlendiği kitap fuara, yurtdışından 30 yazar da konuk olacak. Fuarın ilk dört günü, açık kalacak olan Uluslararası Salon’da onur konuğu ülke Macaristan yer alacak ve yurtdışından yaklaşık 100 yayınevinin katılımıyla konuk ülke etkinlikleri gerçekleşecek.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda “Sinemamızın 100 Yılı” teması kapsamında edebiyat ve sinemanın önde gelen isimlerinin katılacağı söyleşiler ve paneller, “Çocuk Edebiyatı” başlığı altında okuma saatleri ve söyleşiler, “Bir Bahçe’den Bir Bahçe’ye” teması altında Macar edebiyatının güncel ve klasik örneklerinin yer alacağı etkinlikler ve profesyonel buluşmalarla yaklaşık 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü olan 16 Kasım Pazar akşamı ise kapılar 19.00’da kapanacak.

Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş ücreti 5 TL.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek.

Etkinlik programı için tıklayınız

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.” üzerine bir yorum

  1. Onur yazarı sayın Dorsay’a sevgiler.Ancak bu fuardan faydalanacak olan okurlar yada yazarlar değildir. Dorsay’ın kitaplarının çıktığı Remzi Kitabevi bu fuarın en karlı ticarethanesi olacaktır. Remzi Kitabevi, sendikalı olup hak arayan işçilerini işten atar, işverenin iş kanununa aykırı taleplerini kabul etmeyenleri işten çıkarır ve sebep olarak hiçbir şey göstermez. İşten attığı insanlara tazminat ödeyerek onları satın alabildiğini düşünür. Perakende satış yaptığı avm mağazalarında remzi kitabevi için çalışan işçilerin emeğini sömürür ve onları birer böcek gibi görür. Atilla Dorsay, emek sineması için yapabileceği her şeyi yapmıştı. Kitaplarını basan yayıncının bu politikarından haberi var mıdır?

Yorum yapın