Alkım Kitabevi çalışanına patron saldırısı

Kadıköy’de Alkım Kitabevi’ne ait Kafe Kafka’da hak ihlalleri nedeniyle önceki gün iş bırakan çalışanlardan Onur Özkaya, patron tarafından kameralardan uzak bir bölgede darp edildi
İstanbul Kadıköy’de bulunan Alkım Kitabevi’ne ait Kafe Kafka çalışanları, ücretlerinin ödenmediği, sigortalarının yapılmadığı ve buna karşılık fazla çalıştırıldıkları sebebiyle önceki gün iş bırakmıştı. İş verenin bu eksikliklerin giderileceği yönündeki taahhütü sonrası iş başı yapan çalışanlara, bugün angarya işlerin yaptırıldığı belirtildi.

ÇALIŞANA PATRON SALDIRISI
Çalışanlardan birinin kafede yer alan kameralardan uzak bir bölgede iş veren tarafından darp edildiği ifade edildi. Patron saldırısına uğrayan Onur Özkaya ve diğer çalışanlarla dayanışma için Alkım Kitabevi önüne gelen yurttaşlara da, özel güvenlik saldırdı. Özel güvenliğin telsizli saldırısı sonucu, bir yurttaş başından yaralandı. Yaşanan saldırılar sonrası olay yerine gelen polisler de dayanışma için gelen yurttaşları gözaltına almaya çalıştı.

Yaşanan şiddeti ve haksızlığı protesto etmek için avukatların, sendika üyelerinin ve yurttaşların Alkım Kitabevi önündeki bekleyişi sürüyor.

SOSYAL MEDYADAN DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Alkım Kitabevi’nde yaşanan hak ihlali ve iş veren şiddetine karşı sosyal paylaşım sitesi Twitter’da, ”#alkimiscisikoledegildir #iskenceciALKIM’’ hastagleri ile dayanışma çağrısı yapıldı.
(http://birgun.net/, 1 Kasım 2014 )

Yorum yapın