Bilişim Kültür Dergisi’nin 120. sayısı çıktı!

Kültür-sanat, sanal ortamda gelecek kuşaklara taşınabilir mi?
Bilişim Dergisi, içinde yaşadığımız ?sanal teknolojik? çağın sorunlarını ele almayı sürdürüyor. Dergi 120. sayısında ?Kültür-sanat, sanal ortamda gelecek kuşaklara taşınabilir mi?? sorusunun yanıtını arıyor.
?Bir masalı masalcıdan dinlemek mi etkilidir, yoksa İnternet?ten okumak mı?, ?Örtük bilgi, İnternet?e yüklenebilir mi??,?Edebiyatı elektronik kitap mı yoksa e-kitap okuyucuları mı daha ?sağlıklı? taşır ? gibi alt sorularla irdelenen konu için düşün ve sanat adamlarıyla söyleşiler yapılan dergide ayrıca çeşitli makaleler de bulunuyor.
ODTÜ Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet İnam, Bilkent Üniversitesi İnsanı Bilimler ve Edebiyat fakültesi dekanı Prof. Dr. Talat Sait Halman, Boğaziçi Üniversitesinden yazar Doç. Dr. Murat Gülsoy, Ege Üniversitesinden arkeolog yazar Doç. Dr. İsmail Gezgin, Gazi Üniversitesinden Yrd. Doç.Dr. Selçuk Özdemir, pskiyatr yazar Kaan Arslanoğlu, Sabancı Üniversitesi?nden tarihçi yazar Dr.Yusuf Hakan Erdem, mimar yazar Hikmet Temel Akarsu; müzisyenler Atilla Özdemiroğlu, Sinan Akçıl, ressam Hikmet Çetinkaya konuyla ilgili görüş bildiren düşün ve sanat adamlarından bazıları.
Nisan sayısı 180 sayfa olarak yayımlanan Bilişim Dergisi?ne www.bilisimdergisi.org veya www.tbd.org.tr bağlantılarından ulaşılabilir.

Yorum yapın