Cumhurbaşkanı ve oğlu, Emrah Serbes’e de dava açtı. “Kitaptan yüzde 18 havyardan ise yüzde 8 vergi alınıyor. Devlet, kitap okumayın havyar yiyin demek istiyor sanırım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Yazar Emrah Serbes’e bir kez daha “hakaret” davası açtı.

Emrah Serbes’e daha önce de “Devlet büyüklerine hakaretten” dava açılmış mahkeme Serbes’in sözlerinin “eleştiri” olduğu kararına vararak beraat vermişti.

Cumhuriyet’in haberine göre geçtiğimiz aylarda Mesut Yar’ın sunduğu ‘Burada Laf Çok’ adlı programa katılan Serbes, konuşması arasında Gezi direnişinde yaşamını yitirenleri unutmadıklarını dile getirdi.

BirGün’den Önder Abay’ın haberine göre Serbes, gelen röportaj tekliflerini kabul etmediğini ve CNN Türk ekranlarına katılma gerekçesini şöyle açıklamıştı.

“Kitap çıktıktan sonra gelen röportaj tekliflerini kabul etmiyordum. CNN Türk kanalına geldim çünkü 31 mayıs 2013 gecesi elinde penguen belgeseliyle müdürün odasına girip ‘Müdürüm böyle bir belgesel var acaba bunu mu yayınlasak’ diyen adamı bulmak için geldim.”

Kitap fiyatlarını ve kendisinin yazdığı kitabın da pahalı olduğunu dile getiren yazar konuşmasında “Benim kitabımı yoğunluklu gençler öğrenciler alıyor. Biraz pahalı olduğunu kabul ediyorum ama kitaptan yüzde 18 havyardan ise yüzde 8 vergi alınıyor. Devlet, kitap okumayın havyar yiyin demek istiyor sanırım. Sonra bu vergiler de son milyon bükücü Bilal’e gidiyor” demişti.(25 Aralık 2014, http://www.evrensel.net/)

Yorum yapın