Komünist Manifesto yine zirvede

Yayınlandığı 1848 yılından bu yana dünyanın en çok okunan kitapları arasında yer alan Komünist Manifesto, Penguin yayınevinin geçen hafta başladığı “Küçük Siyah Klasikler” serisinin satışlarında da ilk sırayı aldı.
İngiliz yayınevi Penguin, 80. kuruluş yılı nedeniyle 80 kitabı “Küçük Siyah Klasikler” adıyla cep kitap olarak tekrar yayınladı. İlk hafta 70 bin kitap satılırken, Karl Marx ve Friedrich Engels’in birlikte kaleme aldıkları Komünist Manifesto serinin en çok satan kitabı oldu.

Komünist Manifesto, Penguin yayınevi tarafından 26 Şubat’ta yayınlananan seride ilk hafta, bin 700’ün üzerindeki satış rakamıyla ilk sırada yer aldı.

Marx ve Engels’in Komünist Birlik isimli örgüt için kaleme aldıkları ve ilk baskısı Şubat 1848’te yayınlanan Manifesto, o tarihten bu yana yüz milyonlarca baskı yaptı.

Yayınevi, serinin 100 bin baskı daha yapacağını söyledi.

Satışlarda Manifesto’yu, Jane Austen’ın Güzel Cassandra kitabı takip etti.

“Küçük Siyah Klasikler”in satış sıralamasında ilk onda başka şu isimler yer aldı; Edgar Allan Poe, Friedrich Wilhelm Nietzsche, Platon, Leo Tolstoy, Samuel Pepys, Dante, Oscar Wilde, Emily Brontë.
(http://ilerihaber.org/komunist-manifesto-yine-zirvede/11688/)

Yorum yapın