Misafir Kültür Sanat ve Edebiyat Manifestosu

“Beş dakika oturup çıkacağız” diyen misafirler vardır. İşte biraz onlara benziyoruz. “Beş dakikayı” unutur ve saatlerce misafirlikte kalırlar.

Misafir olduğu evi de dikkatlice süzer, inceler, yanlışları çaktırmadan eleştirir hatta bazen açıktan tüm yüreklilikte eleştirir. Yapıcı eleştiri üretirler. İşte ?Misafir Kültür Sanat ve Edebiyat? sayfası bu amaçla ?beş dakika oturup çıkacağız? der gibi ?Birkaç sayfa yazıp ayrılacağız? diyoruz.

Elbette söyleyeceklerimiz sözlü olmayacak bunları kalemimizin mürekkebi yettiği, dilimiz döndüğünce yazmaya çalışacağız.

Sanatın önemli eksiklerinden biri olan sınıfsal eleştiriyi ortaya koymaya çalışacağız.

Çalışmamızın bir dergi çalışması ya da bir dergi olmadığını en baştan söylemekte fayda var. Bu daha çok bir atölye çalışmasıdır. Emeğinden bir parça sunmak isteyen dostlar bizimle eserlerini paylaşabilirler.

Sloganımız ?Edebiyata bir de ?Misafir? gözüyle bakalım dedik? çünkü çalışmamızın ekseninde edebiyat olacaktır. Ama diğer sanat dallarını da gücümüz elverdiğince el atmaya çalışacağız.

Sanata ev sahibi gözüyle çok bakıldığında bazen tarafsız davranamıyoruz! Onun için biraz da ?Misafir? gözüyle bakmak iyi olacaktır.

Yazı yayımlama kıstaslarımız;

Öncelikle yazılan yazıların kaynaklarının net olarak verilmesi ve ırkçı, milliyetçi, cinsiyetçi, din, dil ayrımı yapmayan yazılar yayınlanacaktır. Bu kurallara uymayan yazılar dikkate bile alınmayacaktır.

Hedef ve Çalışma Dönemi

Yayına Başlama Tarihi 17.05.2013
Yayın Bitiş Tarihimiz 17.05.2015

Misafir Edebiyat Adına Basri Eğilmez
17.05.2013

Yorum yapın