okumalisteleri.org açıldı

“Günümüzü anlamak ve bu bilgiyi kullanarak da değiştirmek isteyenlerin, daha önce ilgili alanlarda çalışma yapmış, uzmanlaşmış kişilerden alınan okuma listelerine ulaşabileceği” ve okuma listesi talep edebileceği okumalisteleri.org yayına girdi.

Tanıtım metninde,

“Günümüzde bilgi, hem iktidarlarını sürdürmek isteyen kapitalistler için, hem de dünyayı değiştirmek isteyen biz sosyalistler için vazgeçilmez bir yerde durmaya devam ediyor. Biz sosyalistlerin, bilginin üretilmesi konusunda temel fiillerden biri olan okumayı, bilinçli – sistematik hale dönüştürmek gibi bir hedefi olmalıdır. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için yeni araçlar oluşturmak durumundayız.” ifadesiyle ‘neden’lerini ifade eden ‘Okuma Listeleri Kolektifi’, aslolanın dünyayı değiştirmek olduğunu vurgulayıp, bu mücadeleye katkı koymak amacıyla okumalisteleri.org sitesini yayınladıklarını ifade ediyor.

Sitede, Latin Amerika Mücadeleleri (Sibel Özbudun), İlker Belek (Kapitalizmde Sağlık) ve Taban Örgütlenmeleri (Volkan Yaraşır), Bilişim ve Toplum (İzlem Gözükeleş) gibi listeler bulunuyor.

18 Nisan 2012 itibariyle yayına giren sitede önümüzdeki günlerde, ?Faşizm?, ?Kentsel Dönüşüm?, ?Ortadoğu?, ?Türkiye’de Sendikal Mücadele?, ?Kapitalizmin Tarihi?, ?İnsanlık Tarihi? gibi konularda listeler ekleneceği belirtildi. Sitenin facebook grubuna ulaşmak için tıklayınız.

Yorum yapın