Çölüngelini – Müslüm Kabadayı

Eğitimci-Yazar Müslüm Kabadayı’nın 13. kitabı olan “Çölüngelini” öykü kitabı Sonçağ Yayınları tarafından yayımlandı.
Daha önce “Salkım Saçak Keldağ”, “Közlü Yürekler”, “Dirilten Duyunçlar” adlı öykü kitapları yayımlanan Müslüm Kabadayı’nın, dördüncü öykü kitabı olan “Çölüngelini”nde 25 öykü yer alıyor. Kitaba adını veren ilk öykünün, Ortadoğu’nun görkemli tarihi yapılarının bulunduğu Palmira’nın (Tedmur) emperyalistlerin maşası IŞİD tarafından işgaliyle tahrip edilmesini ve Müze Müdürü Halid Esad’ın öldürülmesini işlemesi, okurun dikkatini tarih bilincine ve yurtsever direnişe çekiyor.
Öykülerde Antakyalı, Malatyalı, Ankaralı, Trabzonlu, Egeli, Koblenzli ve Palmira/Zenobyalı insanların yaşantıları, doğa ve toplumla olduğu kadar kendileriyle çatışmaları, yaşamı güzelleştirme mücadeleleri anlatılıyor. Ayrıca eğitimcilerle öğrencilerin konum ve durumları işleniyor.
Herkesin kendinden bir parça bulacağı öykülerin sürükleyiciliğinde, yazarın dili ustaca kullanmasının ve öykü kurgusunda giderek yetkinleşmesinin de payı var.
124 sayfalık “Çölüngelini” öykü kitabının ederi 10 TL olup edinmek isteyenler, 05052560643 nolu telefonla görüşebilirler.

Çölüngelini – Müslüm Kabadayı” üzerine bir yorum

  1. Savaş, hepimiz için farklı duygular çağrıştıran, hepimizin karşı çıktığı bir gerçek. Müslüm Kabadayı bu savaş gerçeğini tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor bir kezın. daha. Çölüngelini adı verilen insanlık tarihi sayılabilecek bir müze ve o müzeyi ölümüne korumak isteyen bir aydın… İliklerinize kadar yaşayacaksınız savaşı. Bir kez daha lanet edeceksiniz savaştan nemalanan kanlı çetelere. Tabi başka öykülerle bize ve yaşama göz kırpan anılar ve her biri yaşanmış gerçek öyküler. Eline diline sağlık Müslüm Kabadayı’nın.

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi nedir ? Daimi ve Geçici Üyeler hangi ülkelerden oluşur?

Kapat