Kirli suyu arıtan kitap

Temiz su sorununa kitabi çözüm. Sayfalarının süzgeç olarak kullanıldığı düzenek sayesinde ?The Drinkable Book?, sudaki bakterilerin yüzde 99?unu safdışı bırakıyor.

Dünyamızda temiz içme suyu bulamadığı için her yıl resmi verilere göre 3,4 milyon insan yaşamını yitiriyor, buna bağlı hastalıklar nedeniyle zarar görenlerin sayısı da azımsanmayacak ölçüde. Bu haktan mahrum bırakılanların tamamına çare olamayacaksa da temiz su için devrim niteliğinde bir çözüm ABD?nin Virgina eyaletindeki bir kimyagerden geldi.

Kitabın sayfalarının süzgeç olarak kullanıldığı düzenek, kolera gibi tehlikeli hatta ölümcül olabilecek hastalıkları filtrelerken, sudaki bakterilerin yüzde 99?unu safdışı bırakıyor. ?The Drinkable Book? (İçilebilir Kitap) buyu arıtırken, bir yandan da aynı zamanda içeriğinde yer verdiği yazılarla temiz suyun önemine dair insanları bilinçlendiriyor. Her bir sayfası 5 bin litrelik arıtma kapasitesine sahip kitabı kullanarak yaklaşık dört yıla yakın bir süre boyunca temiz su elde etmek mümkün.(http://kitap.radikal.com.tr/, 08.05.2014)

KİRLİ SUYU ARITAN KİTAP VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapın

Daha fazla Edebiyat Haberleri
E-kitaplar, tozlu sayfaların yerini alamadı

Wall Street Journal?in haberine göre elektronik kitaplar basılı kitapların yerini almaktan hâlâ çok uzakta. Harris Interactive?in araştırmasına göre ABD?lilerin yüzde...

Kapat