“Savaş İçin Değil, Barış İçin Kimya” karikatürleri

savas-icin-degil-baris-icin-kimya-0

Önce her şey bir toz ve gaz bulutuydu… Sonra bilimi ne için kullandık? Barut icat edildi, yeni topraklar sömürebilmek için; kimyasal silahlar icat edildi, insanın insanı ve tüm canlıları yok etmesi için. Tarih başka türlü ilerleyemez miydi? Şimdi başka türlü ilerletemez miyiz?

İstanbul Tabip Odası, Deriteks Sendikası ve TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin öncülüğünde düzenlenen “Savaş İçin Değil Barış İçin Kimya” konulu karikatür yarışması sonlandı.
Yarışma ödül töreni ve sergisi, etkinliğe paralel olarak düzenlenen “Barış Paneli” ile 9 Ocak 2016 Cumartesi günü 9 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirildi.

İlk çağrısı Ekim ayında yapılan karikatür yarışmasına Türkiye ve dünyadan 100`ün üzerinde eser katıldı. Eserler karikatür sanatçıları Sefer Selvi, Semra Can, Sinan Arık ve Ergin Asyalı`dan oluşan juri tarafından değerlendirildi.
Yarışmada 1.lik ödülünü Kürşat Zaman, 2.lik ödülünü Murat Dönmez, 3.lük ödülünü Mehmet Kahraman kazanırken, mansiyon ödüllerini Hicabi Demirci, İlker Sermi ve Mehmet Saim Bilge`nin eserleri aldı. Ödüller TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi`nde gerçekleştirilen sergi ve panel ile birlikte yarışmacılara verildi.

Yorum yapın

insanokur.org’u

bilgiyle tutsaklıktan özgürlüğe…
“yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek…”