Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, izinsiz kitap okuyanları soruşturuyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yönetimi, beş öğretim üyesi hakkında izinsiz kitap okudukları gerekçesi ile soruşturma başlattı.
Gezi Parkı protestoları sırasında, rektörlük binası önünde ?Duran Adam? eylemi yaparak kitap okuyan Prof. Talat Koç, Doç. Ekrem Tufan, Doç. Murat Gümüş, Doç. Ahmet Kamil Tunçel ve Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kırnıç hakkında üniversite yönetimince soruşturma açıldı.

Hürriyet?in haberine göre, güvenlik birimlerinin raporu doğrultusunda rektörlüğün izin verdiği soruşturmayla ilgili olarak Deniz Bilimleri Dekanı Prof. Olcay Hisar atandı.

Buna benzer yaklaşık on soruşturma daha geçirdiğini söyleyen Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Talat Koç, ?Görev yaptığım ÇÖMÜ?de bilimsel üretkenlik ve öğretimin heyecanını paylaşmak yerine soruşturmalarla uğraşmak zorunda kalıyorum. Hakkımda bugüne kadar açılan diğer soruşturmalardan hareketle yargıya götürerek haklılığımı kanıtlamış bulunmaktayım. Bununla birlikte yıldırıp bezdirerek kurumdan uzaklaştırmak amacıyla yeni soruşturmalar açıldı. Yürümekte olan soruşturmalarla ilgili konuşmam mümkün değil? dedi.

20 Haziran?da gerçekleşen ve yaklaşık on öğretim görevlisi ile öğrencinin katıldığı protestoya Rektör Prof. Sedat Laçiner sert tepki göstermiş ve eylemi bitirmelerini istemişti.

Yorum yapın

Daha fazla _Diğerleri
Nal – Bir Akıl Hastanesinin Hatıra Defteri – Cemal Dindar

Michel Foucault duysaydı şu 'nal' meselesini belki bir cilt daha eklerdi, Deliliğin Tarihi'ne. Üç ilacın; haloperidol, biperiden ve klorpromazinin ticari...

Kapat