Yörüngeden Çıkanlar – Türkiye Bilişim Derneği

Rodeo Albümler Dizisi, birbirinden özel kitaplarla sürüyor: Türkiye Bilişim Derneği ödüllü bilimkurgu öyküleri, Cem Özüduru?nun ilüstrasyonları eşliğinde derlendi

1998?den bu yana Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenmekte olan Bilimkurgu Öyküleri Yarışması, bu popüler ve dinamik kulvarda çok sayıda eser verilmesini sağlıyor. Son beş yıl içinde yarışmada ödül kazanmış öyküler, ilüstrasyonlarla zenginleşen kaliteli bir kitapta buluştu.

Yörüngeden Çıkanlar isimli kitap, edebiyatın çekim gücüne kapılarak ?yörüngeden çıkan? yaratıcı zihinleri bir araya getiriyor. Kırık bir klavye üzerindeki gizemli uzay kazazedelerine odaklanan kapak resmi, bu anlayışın bir alegorisi gibi?

Prof. Dr. Turhan Menteş?in Yarınları Öykülerle Keşfetmek başlıklı önsözüyle açılan kitap, toplam 19 öykü içeriyor.

Eserleriyle derlemede yer alan ödüllü yazarlar, Ahmet Ferhat Özkan, Ali Öztürk, Barış Çağatay Çakıroğlu, Bilsen Balcı, Ethem Alpaydın, Feraye Şahin, Melsen Tunca İşeri, Mert Yanıkoğlu, Mustafa Acungil, Murat Mıhçıoğlu, Nursel Güler, Orkun Uçar, Selin Arapkirli, Serdar Hamdi Semiz, Sinan İpek, Taylan Taftaf, Umut Güzel ve Yiğit Kocagöz.

Her bir öykü için özel olarak yapılmış ilüstrasyonlardaki imza ise, Studio Rodeo?dan Cem Özüduru.
Kiminde ütopyalar, kiminde distopyalar bulacağınız öyküler, geniş bir konu yelpazesine sahip ve TBD?nin bu alandaki organizasyonunun ne denli isabetli olduğunu gösterir nitelikte.

Yörüngeden Çıkanlar, halihazırda Dost ve İnkılâp kitabevlerinde mevcut. Kısa sürede D&R ve Remzi gibi başka zincirler mağazalardan da temin edilebilecek. İnternet satışı ise, Kertenpelex.com üzerinden yapılacak.

Yorum yapın

Daha fazla _Diğerleri
Sistem Olarak Tarih – Jose Ortega Y Gasset

José Ortega y Gasset (1883-1955): I. Dünya Savaşı'ndan sonra İspanya'da kültür ve edebiyatı yeniden canlandırma hareketinde yer alan önemli aydınlar...

Kapat