Yurt Kültür geliyor!

Yurt Kültür, 15 Eylül günü Yurt Gazetesiyle birlikte dağıtılacak . Her hafta popüler kültürden, çizgiromana; sinemadan müziğe geniş bir alana eleştirel bakmayı hedefliyor.

DÜNYANIN BÜTÜN BORÇLULARI BİRLEŞİN
?Dünyanın Bütün Borçluları Birleşin? kapağıyla yayına başlayacak ekin ilk sayısında, Özkaracalar, Tenten’in Türkiye’de üretilen maceralarını araştırırken, Behramoğlu, Oya Baydar’ın romancı kimliğini tartışıyor. Ekin devamlı köşelerinin birinde ise ünlü Osmanlı münevverlerinden Marquis d’İstanbulin var. Sinema Yedinci Defter köşesinde ise Tuncer Çetinkaya, Batman filmi, ABD ve ideolojik süper kahramanlara odaklanıyor. Ayrıca kitap ek bölümüzde, Fransız filozof Foucault’un Humeyni seferi ve Hard-Negri’nin yeni kitabı Duyuru üzerine eleştirel değerlendirmeler yer alıyor.

Yurt Kültür, ayrıca kitaplara eleştirel bakacak sekiz sayfalık bir kitap ek olarak da tasarlandı. Ali Şimşek editörlüğünde hazırlanacak kültür ekine, Kaya Özkaracalar, Suat Hayri Küçük, Aydın İleri, Nurgül Ateş, Arzu Akgün, Onur Behramoğlu, Hikmet Temel Akarsu, Serdar Günbilen, Murat Batmankaya, Osman Çakmakçı, Onur Caymaz, Mesut Kara, Vecdi Çıracıoğlu, Tuncer Çetinkaya ve Turgut Çeviker gibi yazarlar katkı sunuyorlar.

Kaynak: http://www.yurtgazetesi.com.tr, 08 Eylül 2012

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here