Giyotin Cam Sistemleri Tente Branda Kalitesiyle Konfor Sağlıyor

Evlerin, işletmelerin ve her tür yaşam alanının konforunu artıracak restorant tentesi, giyotin cam ve daha pek çok işlevsel ürün Tente Branda’da. Tente Branda ile iletişime geçerek siz de konforlu, güvenli ve şık yaşam alanlarına en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Geniş kullanım alanına sahip olan giyotin cam sistemleri, kullanım alanında isteğe bağlı olarak uzaktan kumandayla otomatik, yarı otomatik ya da manuel ayarlama imkanı verir. Bu sistemde cam dikey olarak açılır. Temelde ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve hava sirkülasyonu avantako sağlayan giyotin cam sistemleri kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Diğer cam sistemlerine göre daha modern ve şık bir görünüm sağladığı bilinen giyotin cam sistemleri, kullanıldıkları alanlarda görünüm rahatlığı sunar. Kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak giyotin cam sistemlerine ekstra işlevsellik kazandırılması mümkün olabilir.

Yüksek profilli seçeneklerin kullanıldığı giyotin cam sistemleri sayesinde üst düzey ısı yalıtımı sağlamak mümkündür. Çeşitli mekanların konforlu bir hale getirilmesi için ihtiyaç duyulan performansı sağlayacak ses yalıtım özelliğine de sahip olunabilir. Camların dikey olarak açılıp kapanması ve sistemin dikey olarak çalışıyor olması sayesinde görüntü kesilmez. Mekanda rüzgar perdesi kullanılsa dahi manzaranın keyfini çıkarma imkanı elde edilebilir.

Uzaktan kontrol edilebilme, kontrollü çalışma ve zaman ayarı yapma gibi özellikler sunması nedeniyle giyotin cam sistemleri işlevsel çözümler olarak kabul edilirler. Giyotin cam sisteminin tasarımı gereği, içinde bulunan cam kanatları istenen noktada durdurmak ve mekanın içini güvenli bir şekilde havalandırmak mümkündür.

Giyotin cam sistemleri, özel güvenlik camı ve profil sistemi sayesinde kilitsiz güvenlik imkanı sunan tasarımlar olarak öne çıkar. Teraslarda kullanılmaları halinde ise korkuluk görevini yerine getirirler. Sahip oldukları tüm bu özellikler sayesinde giyotin cam sistemleri; pencere, balkon, oda bölmesi, vitrin, havuz kenarı, restoran, teras, kafe ve kış bahçesi gibi farklı alanlarda güvenli bir şekilde kullanılabilirler.

Giyotin cam sistemlerinin kullanıldığı alanlarda optimum fayda sağlanması için yapılması gereken, kullanım alanına uygun materyallerden üretilen modellerin seçilmesidir. Aksamları da dahil olmak üzere giyotin cam sistemlerinde kullanılan parçalardan her biri ısı yalıtımına elverişli olmalıdır. Bu sayede konforlu kullanım imkanı elde edilebilir.

Giyotin Cam Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

Hareketli küpeşte sistemi olarak da adlandırılan giyotin cam sistemleri, dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemlerdir. Tamamen açık hale getirildikleri takdirde bir panel yüksekliği kadar alan sabit kalır. Bu sayede giyotin cam sistemleri hem kontrol edilebilen camlama sistemi hem sabit küpeşte sistemi gibi çalışır.

Genellikle motorlu ve uzaktan kumandalı olarak tasarlanan giyotin cam sistemlerinin farklı modelleri vardır. 2 panelli giyotin cam sistemleri, 1 sabit ve 1 hareketli panelden oluşurken; 3 panelli giyotin cam sistemlerinde 2 hareketli ve 1 panel sabit panel olur. Kullanım alanının yüksekliğine bağlı olarak giyotin cam sistemlerinin 4 panelli olarak yapılması tercih edilebilir. Yine tercihen giyotin cam sistemlerinde tek cam ya da ısıcam kullanılabilir.

Giyotin cam sistemleri, alüminyum panellerden oluşur. Yukarıdan aşağı doğru, dikey olarak açılıp kapanan giyotin cam sistemlerinde üç cam hareketli olabileceği gibi tek cam sabit olup kalan tüm camlar hareketli veya ihtiyaca göre farklı opsiyonlarla tasarım yapılması söz konusu olabilir.

Isıcam ya da tek cam kullanılabilen giyotin cam sistemlerinde katlanır camlar birbirine paralel bir şekilde bağlandığı için açıp kapama sırasında kayma ya da farklı sorunlarla karşılaşılmaz. Giyotin cam sistemlerinin motorlu olarak üretilen modelleri, motor ve kumandanın sağladığı konfor sayesinde kolayca açılıp kapatılabilir.

Giyotin cam sistemlerinin üretimi sırasında ideal ölçüde alümimyum kullanılması çok önemlidir. Ayrıca; yağmur, rüzgar ve diğer çevresel etkenlere karşı üst düzey dayanıklılık sağlanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise ısı yalıtımı özelliğidir. Giyotin cam sistemlerinde standart kalınlıkta alüminyum kullanılıyor olsa da normale göre daha sert iklim koşullarının olduğu coğrafyalarda farklı kalite ve kalınlıkta profillerin kullanması tercihten öte bir zorunluluk halini alabilir.

Kaliteli giyotin cam sistemleri, ses yalıtımı konusunda yüksek performansa sahiptir. Üstten aşağı doğru tam olarak açılabilen tasarımları sayesinde teras ve balkon gibi mekanlarda kullanım alanının tamamından faydalanmak mümkün olur. Sağlamakta olduğu çeşitli faydalar nedeniyle giyotin cam sistemleri kafe, restoran, balkon, teras ve ofis gibi mekanlarda giderek artan bir sıklıkla kullanılır.

Giyotin cam sistemlerinin kullanımı tercih edilen alanlarda ölçü alımı titizlikle gerçekleştirilmelidir. Zemin ve cephe yönü doğru bir şekilde ayarlanmalı, ayrıca çok eğimli zeminlerde ölçü ve montaj sırasında eğim göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer yandan giyotin cam sistemlerinde kullanılacak olan rayların çok sağlam ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmasına özen gösterilmelidir. Özellikle ısıcam kullanılan giyotin cam sistemlerinde estetik unsurların yanı sıra sağlamlık konusunda yüksek performans alınmaya da odaklanılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here