Londra Comic Con, ilk defa 2002 yılının Mayıs ayında açılışı yapılan, genellikle Mayıs ve Ekim aylarının sonları olmak üzere yılda iki kez Londra’da gerçekleşen bir etkinliktir. Çizgi roman, film, dizi ve serilerin lisanslı ürünlerinin satışa sunulup alışveriş yapıldığı Londra Comic Con’a ünlü oyuncular, karakterler, yönetmenler ve yazarlar da katılmakta, hayranlarına imza verip onlarla fotoğraf çektirmektedir. İnsanların etkinliğe gelirken sevdikleri dizi, film ve çizgi roman karakterlerinin kostümlerini giymesi ile bilinen Londra Comic Con, süper kahraman dünyası ile ilgilenenler için en eğlenceli ve popüler aktivitelerden biridir.

MCM London Comic Con ve London Film Comic Con olmak üzere birbirinden farklı iki organizasyon bulunmaktadır. Bahsedilen Londra Comic Con, London Film and Comic Con olarak geçmektedir.

 

Londra Comic Con’a katılmak isteyen kişilerin etkinlik ve İngiltere vize işlemleri hakkında bilmesi gerekenleri Türkiye’den yapılan İngiltere vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite danışmanlık acentesi Vizem.net’in uzmanlarına sorduk.

Comic Con Londra 2022 Yılında Ne Zaman Yapılacak?

Comic Con Londra, 2022 yılında 8-9-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecektir.

Comic Con Londra Kaç Gün Sürüyor?

Comic Con Londra 3 gün sürmektedir.

Londra Comic Con Biletleri Nereden Alınır?

Londra Comic Con biletleri eventbrite.com web sitesi üzerinden online olarak alınabilmektedir.

Londra Comic Con Bilet Fiyatları Nasıldır?

Londra Comic Con bilet fiyatları günlere göre ve kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir.

Londra Comic Con kapsamında Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecek olan etkinlikte sadece Cuma günü için bilet ücretleri, 1 yetişkin için 18 sterlin, 4-12 yaş arası 1 çocuk için 12 sterlin ve 2 yetişkin 2 çocuklu veya 1 yetişkin 3 çocuklu bir aile için 48 sterlin belirlenmiştir. Hafta sonu günleri için biletlerde ortalama 5-15 sterlin arasında artış olmaktadır. 3 günün tamamına katılmak isteyen 1 yetişkin için bilet fiyatı 59 sterlin iken, 4-12 yaş arasındaki 1 çocuk için 45 sterlindir.

Comic Con Londra’da Nerede Yapılıyor?

Comic Con Londra 2022 yılında, Hammersmith Caddesi üzerindeki Kensington Olympia İstasyonunun karşısında yer alan Olympia London’da gerçekleşecektir.

Londra Comic Con’a Ulaşım Nasıldır?

Londra Comic Con’a yeraltı metrosuyla, trenle veya otobüsle ulaşım sağlanabilmektedir.

Metro bölge hattı ile Kensington Olympia İstasyonu’nda inerek etkinlik alanına ulaşım sağlanabilmektedir.

Clapham Junction, Gatwick Havaalanı, East Croydon, Watford Junction, Willesden Junction ve Stratford’dan geçen Londra ve Southern tren seferleri ile etkinlik alanına ulaşım sağlanabilmektedir.

Aldwych ve Hammersmith arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 9 numaralı, Westbourne Park ve Hammersmith arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 23 numaralı, Chalk Farm ile Turnham Green arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 27 numaralı, Kensal Rise ve Wandsworth arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 28 numaralı, White City ve Clapham Junction arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 49 numaralı, Fulham ve Richmond arasında çift yönlü sefer gerçekleştiren 391 numaralı otobüsler ile etkinlik alanına çok kısa yürüme mesafesi ile ulaşılabilmektedir.

Comic Con Londra’daki Etkinlikler Nelerdir?

Comic Con Londra’da ünlüler ile fotoğraf çekimi, soru-cevap oturumları, ünlülerden imza alma gibi etkinlikler yapılmaktadır. Ünlüler tüm organizasyon boyunca söyleşiler yaparak, katılımcılarla sohbet edebilmektedir. Etkinlik öncesinde tüm günler için hazırlanan plan yayınlanmaktadır.

Comic Con Londra’ya 2022 Yılında Hangi Ünlüler Geliyor?

Comic Con Londra’ya 2022 yılında gelecek olan ünlüler aşağıda verilmiştir.

 • Robbie Coltrane
 • Clark Gregg
 • Christopher Lloyd
 • Stephen Amell
 • Robert Englund
 • Ernie Hudson
 • David Ramsey
 • Karen Allen
 • Amanda Tapping
 • Elizabeth Mitchell
 • Julian Glover
 • Henry Thomas

Comic Con Londra Vize İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Comic Con Londra vize işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri Vizem.net danışmanlarına sorduk ve yanıtlarını aşağıda derledik.

Comic Con Londra’ya Gitmek İçin Hangi Vize Alınmalıdır?

Comic Con Londra’ya gitmek için İngiltere turist vizesinin alınması gereklidir.

İngiltere Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • İngiltere turist vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından online olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş renkli 2 adet fotoğraf gerekmektedir.
 • Pasaport: En az 1 sayfası boş ve İngiltere’den ayrılmanın planladığı tarihten en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Mali olanaklar: Kişinin seyahati boyunca mali durumunun yeterli olduğunu son altı aya ait banka hesap dökümleri veya maaş bordroları gibi belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: İngiltere seyahati boyunca kalınacak yer hakkında otel rezervasyonu, otel fişi, kişisel davet gibi kanıtlar belgelenip sunulmalıdır.
 • Ayrıntılı seyahat programı: İngiltere’de geçirilecek seyahat tarihlerini, ziyaret edilecek yerleri, ne yapılması planlandığı ile ilgili tüm bilgileri veren bir seyahat programı sunulmalıdır.
 • Seyahat geçmişi: Son 10 yıl içerisindeki, mevcut veya eski pasaportlar ile geçmiş vizeler veya çıkış giriş damgaları sunulmalıdır.
 • Mevcut ikamet bilgisi: Mevcut ikametgah adresi verilmeli ve ne kadar süredir belirtilen adreste oturduğu bilgisi verilmelidir.
 • Biyometrik veriler: Vize başvurusunun yapıldığı kurumda, başvuru sahibinden parmak izi alınmaktadır.
 • Davetiye mektubu: Bulunması halinde, Birleşik Krallık vatandaşı olan veya yasal olarak İngiltere’de ikamet eden bir kişi tarafından vize talebinde bulunan kişiye yazılmış, onu evinde kalmaya davet eden bir mektup sunulmalıdır.
 • Vize ücreti dekontu: İngiltere vizesi için ödenmesi gerekli başvuru harcının ödendiğini gösteren dekont sunulmalıdır.
 • Adli sicil kaydı: E-devlet üzerinden adli sicil kaydı oluşturulup sunulmalıdır.

Gerekli vize evrakları başvuru sahibinin yaşına, seyahat amacına, mesleki durumuna bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere turist vizesi, İngiltere’nin resmi devlet sitesinin göç bölümü olan https://visas-immigration.service.gov.uk/product/uk-visit-visa adresinden veya Visa4UK online servisi üzerinden kişisel hesap oluşturularak ve online başvuru formu doldurularak yapılmaktadır.

Online başvuru sonrası yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezinden İngiltere vize başvurusu için randevu oluşturulması ve randevu gününe kadar gerekli evrakların hazırlığının yapılması gerekmektedir. Randevu günü gerekli evrakların teslimini ve biyometri işlemlerini tamamladıktan sonra İngiltere Göçmenlik Bürosu kararı beklenmelidir.

İngiltere Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize harç ücreti başvuru yapılacak vize süresine göre değişmektedir. İngiltere turist vize harç ücreti 6 aylık vizeler için 130 USD olarak belirlenmiştir.

TLS Contact biyometri, seyahat sağlık sigortası (zorunlu değildir), evrak tarama, danışmanlık hizmeti ve gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil 2022 yılı için İngiltere turist vizesi toplamda 240 Euro’dur.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere turist vizesi, posta yoluyla başvuru yapıldığında 8 hafta içinde çıkmaktadır. Premium hizmetin kullanılması durumunda ise sonuç 1 günde çıkmaktadır. Daha fazla belgenin gerekli olduğu ve ek belge talebinde bulunulan durumlarda süreç uzayabilmektedir.

 

 

Previous Story

Kral Oidipus ve Aşk Yumağı Antigone

Next Story

BARUCH SPINOZA / Mercek Yontucusu

Latest from reklam

Ducray

Ducray, Pierre Fabre Group tarafından üretilen bir cilt bakım markasıdır. Marka, Fransa merkezli olup, cilt sağlığı ve güzelliği için ürünler sunar. Ducray’in ürün yelpazesi,

Maşukiye Bungalov

Kocaeli merkeze yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alan ve Kartepe ilçesine bağlı olan Maşukiye bungalov ev seçenekleriyle tatilcilerin ilgisini çeker. Her tarza göre kiralık

Profesyonel Dedektif Hizmeti

Profesyonel Dedektif Hizmeti Büromuz sizlere en güvenilir İstanbul dedektif hizmetini vermeye devam etmektedir. Siz de bu noktada bizlere güvenebilir ve firmamızdan da bu konuda
Go toTop