Chester Koltuk Takımı Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Göz alıcı ihtişamı ve o asaletiyle göz dolduran, göze fazlasıyla hitap eden chester koltuk modelleri isteyen herkesin evine ihtişamı getiriyor ve konforu oldukça üst düzeye çıkarıyor. Asla modası geçmeyecek ve ihtişamından ödün vermeyecek mobilyalar arasında bulunan chester koltuk takımları yıllar geçse bile şık zarif duruşundan asla taviz vermiyor, her dönemde  şıklığı ile ev dekorasyon listelerine adını mutlaka yazdırıyor.

Chester Koltuk Ne Demektir?

Uzun adı ile bahsedecek olursak chesterfield olan koltuklar sözlük anlamı ile genel olarak deri kaplı bir kanepe türü olarak geçer. Tarihi 1600 küsürlü yıllara kadar dayanan chester koltuklar ilk olarak Chesterfield’ın 4. kontu  Philip Dormer Stanhope Chesterfield tarafından tasarlanmıştır. Chester koltuklar deri kullanılarak ve aynı zamanda deriyi eşit aralıklarla  bölen düğmelerin kullanılması ile yapılmış, kontun isteği doğrultusunda oturulduğu zaman  giysiyi buruşturmayacak ve üst seviyede rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Salon takımı çeşitleri için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Eşit biçimdeki kol-sırt yüksekliği ile kapitone dikişleriyle chester koltukların en ön sıralarda gelen bilindik özelliklerindendir. Chester modelleri, kraliyet saraylarıyla birlikte, geçmişten günümüze kadar popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş, günümüze kadar gelmiş ve lüks restoranlardan evlerimize kadar ihtişamı ve konforu getirmeye devam etmiştir. Her ne kadar İngiltere’de üretilmiş  ve yapımında deri kullanılmış olsa da, chester koltuk günümüzde fazlasıyla yaygınlaşmış ve birçok farklı tasarımcıların sayesinde de çeşitli şekillerde yorumlanıp bizlere sunulmuştur. Chester oturma grubu mobilya seçenekleri her eve uygun boyutta düşünülmüştür.

 Yapımında deri dışında nubuk ve kadife gibi döşeme amaçlı olarak  kumaşlar da kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca kızıl kahve, kahverengi ve siyah renkleri başta olmak üzere daha farklı renk alternatifleri de kullanılmaktadır. Her tarza uyum sağlayabilen chester koltukları retro, avangart, modern, klasik veyahut vintage ev dekorasyonlarında kullanabilir ve dekorasyonunuzda kolay bir şekilde havalı, şık ve lüks bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Chester Koltuk İle Evinize Yumuşak Klasik Dokunuş

Evinizde modern bir hava oluşturmak istiyor iseniz veyahut da eski koltuğunuzu chester koltuklar ile değişimde bulunmak istiyorsanız, bu durumda modern çizgilere, efektlere sahip koltuk çeşitlerini hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Renk olarak daha açık tonları seçmeniz durumunda dekorasyonunuzla alakalı uyumlu bir chester koltuk takımı seçmenizi elbette ki kolaylaştırır.

Ayrıca modern bir dekorasyona sahipseniz ve aynı zamanda alanınız çok geniş değilse mutlaka koltuk takımı ebatlarının yaşam alanınıza uyum sağlayıp sağlamadığından mutlaka emin olmalısınız. Tekli, ikili ve üçlü şekilde üretilen modellerden size en çok uyacak modeli seçebilir ve yaşam alanınızda hem farklılık durumundan olumlu açıdan  yararlanabilirsiniz.

 Eşsiz Kapitone Dikiş Detayları Es Geçmeyin

Chester koltukların bilindik en temel özelliği derin kapitone dikişli detaylarıyla zımbalı oluşlarıdır. Eğer evinizdeki yaşam alanınızda vintage, retro veyahut da  klasik bir tarz hakim ise, özelliklede zımba düğmelerin ve aynı zamanda kapitone dikişlerin ön plana çıktığı koltuk modellerini göz atmalısınız. Hem bu sayede klasik görünümde estetik şık bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz. Klasik yapılmış bir dekorasyonda seçilen kahve ve krem tonlamalarındaki koltuk modeli yaşam alanınıza ağırlık katar ve bir o kadar da asil bir ortam oluşturmanızı sağlamış olur. Retro tarzı koltuk takımlarınızda ise renkli desenleri seçmeniz daha yerinde olur. Eğer tercihiniz sade renkli mobilyalar ise bu sefer kırlentlerinizi desenli şekilde seçerek retro tarzı koltuklarınız ile evinize farklı havayı yansıtabilirsiniz. Ahşap bir sehpa kullanmayı tercih ederek ise dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz. Ayrıca retro tarzını daha iyi yansıtabilmek için dekorasyon planınızda renkli objelere de yer verebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek ve dilediğiniz gibi dekore etmek için en uygun chester koltuk takımı fiyatları  Evgor sitesinde bulabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir