Düşe Yazanlar – Ayşe Kaygusuz

“Kitabın ismi, ?Düşe Yazanlar?. Bu isim durup dururken konulmuş değildir. Yazanları, çizenleri, resim yapanları, müzikle uğraşanları böyle görmek hiç de abartılı olmaz. Sanatçı biraz da düşlerinin peşine düşmüş kişidir zaten. Bu yüzden de kitabın ismi oldukça yaratıcı olmuş.
Sonrası; kitabın yazarı, kitabına aldığı sanatçılarla tek tek konuşmuş, sorular sorup yanıtlar alarak ortaya çıkan güzellikleri bizlerle paylaşmış. İyi de etmiş. Hem yazın yaşamımıza emeği geçenleri okurlar nezdinde bir kez daha kalıcı kılarken hem de onların iletilerini topluma sunmuş.

Ayşe Kaygusuz

Ayşe Kaygusuz, değişik kuşaktan gelen yazarları okuyucuyla buluştururken önemli bir görevi de yerine getirerek ülkemizin bir anlamda toplumun sanatçılara karşı göstermesi gereken duyarlılığını da sırtlanmış diyebiliriz. Her kuşaktan derken; hiç kuşku yok ki, kitabına alamadığı pek çok sanatçımızın varlığını da iyi biliyor. Ancak sanatçıların büyük bir bölümüne ulaşmak ve bu yönde çalışma yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu iş hem zaman hem de emek açısından zorlukları olan bir çalışmadır.

Özetle; sınırlı da olsa Ayşe Kaygusuz önemli bir görevi yerine getirmiştir diyebiliriz. Gelecekte sözü geçen yazarlarımızla ilgili araştırma ve inceleme yapacaklar için de ?Düşe Yazanlar?ın başvuru kitabı olacağından kuşkumuz yoktur.”
Turgut Koçak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here