Kediler Üşür mü? Kedilerin Üşüdüğünü Nasıl Anlarız?

Pek çok hayvansever kedilerin derisinde yer alan yoğun tüy detayı nedeni ile bu canlıların üşümediğini düşünür. Oysa kediler de tıpkı insanlar gibi üşür. Kedi evi soğuk hava koşullarından olumsuz etkilenen sevimli dostlarımızın üşümesini engelleyerek onları dış ortamın tehlikelerinden koruyan en büyük etkendir. Ev içerisine yerleştirilecek battaniye ya da kedi yatakları ile kediler soğuktan tamamen korunmuş olur. Üşüyen bir kedi tüylerini kabartarak etrafta dolaşır. Ayrıca sıcak yerlere sığınma ihtiyacı duyar. Kulak, kuyruk ucu ve patiler kedilerin vücut sıcaklığını anlamada en etkili bölgeler arasında yer alır.

Patili dostlarımız sıcağı seven canlılardır. Bu nedenle özellikle kış aylarında barınmaları için özel alanlar oluşturmak gerekir. Bu sayede soğuk kış mevsimini sıcacık evlerinde rahatlıkla atlatabilirler. Mandu tarafından tasarlanmış olan bu özel evler sayesinde patili calar dış ortamda yer alan tehlikelerden de korunmuş olur.

Birbirinden Farklı Özelliklere Sahip Kedi Evi Modelleri

Mandu kedi evleri dayanıklı malzemelerden faydalanarak tasarlanmış ürünlerdir. Bu sayede olası yağışlardan olumsuz yönde etkilenmeden uzun süre kullanılır. Ahşap malzemeden faydalanarak tasarlanmış olan mini kedi evi özellikle yeni doğan kediler için oldukça ideal ürünlerdir. Ufak ve kolay taşınabilir yapısı ile dilenen her yere rahatlıkla konumlandırılır. Bu kedi evi üzerinde yer alan çatı detayı sayesinde kediler yuva içinde yağmur ve güneşin olumsuz etkilerinden uzak kalır. Sade ve şık tasarımı ile kedilere keyifli bir barınma alanı yaratma imkanı sunar. Fındık rengi dış kaplaması sayesinde dış ortamda oldukça doğal bir duruş sergiler. Birbirinden farklı ebatlarda tasarlanmış pek çok kedi evi modeli bulunur. Bu nedenle ürün satın alırken barınacak olan kedi sayısını ya da kedinin sahip olduğu ebatı göz önünde bulundurmak gerekir.

Kedilere Eğlenceli Bir Deneyim Sunan Kedi Evi Seçenekleri

Mandu kedi evi modelleri üçgen ya da yel değirmeni başta olmak üzere farklı görsellere sahip şekilde tasarlanır.

Üçgen kedi evleri birbirinden farklı sayıda bölmelere sahip olduğundan dolayı çok sayıda kediye barınma imkanı sunar. Geniş iç hacmi ile kedilere rahat bir şekilde hareket edebilme imkanı sunar. Birden fazla sayıda kedinin bir arada yaşamasına imkan sağlar. Her zemin üzerinde rahatlıkla kullanılır.
Mandu tarafından üretilen ahşap yel değirmeni kedi evi ise ilgi çekici bir tasarıma sahiptir. 5 kedinin bir arada rahatlıkla yaşayabileceği büyüklüktedir. Kulenin tepesinde hareket halinde bir pervane bulunur. Kedileriniz için oldukça eğlenceli bir yaşam alanıdır.
Bahçeli kedi apartmanı modelleri ise oldukça dekoratif bir tasarıma sahiptir. Sokakta da rahatlıkla kullanılabilir. 16 adet bağımsız odaya sahip olmasının yanı sıra 25 kediye yaşam alanı sunar. İçinde yer alan bahçe detayı sayesinde kediler güvenle oyun oynar. Kolay temizlenebilir şekilde tasarlanmış olması kullanıcılar açısından oldukça avantajlıdır. Sokaktaki canların güvenli bir yuvaya kavuşmasını sağlar.

Şık ve Modern Kedi Evinin Avantajları

Kedi kulübesi kedilerin kendilerine ait bir yaşam alanı belirlemesi konusunda oldukça etkilidir. Bu sayede kediniz rahat bir şekilde besleneceği ve uyuyabileceği bir alana sahip olur. Ahşap teraslı kedi evleri sayesinde kedileriniz diledikleri zaman terasa çıkarak etrafı izler. Mamaları ve suları koruma altında olduğundan dolayı uzun süre güvenle muhafaza edilir. Sağlıklı bir beslenme alanı sunar.

Kedi evi son derece pratik bir kuruluma sahiptir. Kurulum esnasında herhangi bir deneyim gerektirmediğinden büyük ilgi görür. İklim koşullarına dayanıklı çam ağacından üretilmiş olması nedeni ile uzun süre kedilere hizmet sunar. Ahşap lüks kedi evlerinin üzerinde yer alan özel alanlara tırmalama halatları sarılarak kedilere kolaylık sağlar. Mandu üzerinden birbirinden farklı tasarımlara sahip tüm kedi evi modellerine ulaşarak dilediğiniz ürünü anında satın alabilir; sevimli dostlarımıza özel barınma alanları oluşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here