Bulgarca çeviri ve Tercüme


Bulgar dili, Hint-Avrupa dil ailesinin Güney Slav dilleri alt koluna ait bir dildir. 9. yüzyılda aziz
Cyrill ve aziz Methodius kardeşler tarafından oluşturulan bir dil olan Bulgarca, Bulgaristan’ın resmi dilidir. Balkanlarda yaygın bir dil olan Bulgarca, dünya genelinde yaklaşık 8 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Ülkemizde Bulgarca çeviri yaygın olarak talep edilen çevirilerden biridir. Bulgarca’dan çeviri yapabilmek için öncelikle Bulgar alfabesinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Günümüzde kullanılan Bulgar alfabesi Kiril alfabesi ile yazılmaktadır. Bulgar alfabesinde toplam 30 harf vardır. Bulgarca’da her kelimenin bir cinsiyeti vardır. Bulgarca’daki kelimeler eril, dişil ve nötr olmak üzere üç cinsiyetten birine sahiptir. Bulgarca’da her kelime cinsiyetine göre farklı çekim ekleri almaktadır.

Çeviri Hizmetleri

Tercüme büromuzda Bulgar dilinde yazılmış her metnin çevirisi profesyonel düzeyde yapılmaktadır. Bulgar dilinde tercümelerde bu dilde uzmanlaşmış, en az 5 yıl deneyimli tercümanlarımız görev almaktadır. Tıp, hukuk, teknik, diploma, nüfus cüzdanı, boşanma belgeleri, tapu, pasaport, akademik makale, edebi metinler, ödev, web sitesi, iş anlaşmaları, ticari sözleşmeler ile noter onaylı yeminli tercümeleriniz için tercüme ofisimize başvurabilirsiniz. Tercüme büromuzda Bulgar dilinde yazılmış metin çevirilerine ek olarak Bulgar dilinde simultane ve ardıl tercüme hizmeti de sunulmaktadır. Bulgar dilinde simultane ve ardıl çeviri hizmetlerimiz iş görüşmeleri, toplantılar, tıp kongreleri, bireysel görüşmeler, geziler, fuarlar, seminer ve çeşitli etkinlikler için tercih edilmektedir. Tercüme ofisimizde Bulgar dilinde yapılmış tercüme ücretleri genellikle metnin boşluksuz 1000 karakter sayısına göre belirlenmektedir. Tercümelerimizin fiyatları metnin konusuna göre de değişmektedir. Bulgar dilinde yeminli noter onaylı tercümelerimizin fiyatları ise çoğunlukla belgenin sayfa sayısına göre hesaplanmaktadır. Bulgar dilindeki simultane ve ardıl tercüme ücretlerimiz ise tercümenin bir saatlik süresine göre hesaplanmaktadır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here