Kıbrıs Araç Kiralama

Kıbrıs araç kiralama hizmeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde özellikle Girne merkezli olarak yüzlerce farklı firma tarafından verilmektedir. Ancak çok azında İdil rent a car kalitesini görebilirsiniz. Kurumsal yapı, profesyonel destek hizmeti 7/24 ulaşabileceğiniz ekip kalitesi ile birlikte havalimanında indiğiniz andan itibaren istediğiniz aracı kiralayabilir, Kıbrıs tatilinizi sorunsuz hale getirebilirsiniz. Kıbrıs gibi her tarafta görebileceğiniz gezebileceğiniz farklılıkların bulunduğu bir lokasyonda aracınız olmadan yapabileceğiniz çok az şey bulunmaktadır. Ya otel veya tatil köyünün dar konsepti içerisine hapsolacaksınız, tatilinizi orada geçireceksiniz ya da araç kiralayarak Girne, İskele, Gazimağusa, Güzelyurt, Lefkoşa gibi birbirinden farklı olan destinasyonları dilediğiniz zamanda ziyaret edebileceksiniz. Bunun için öncelikli olarak ne tür bir araç kiralayacağınızı ve hangi periyotta kiralama hizmeti alacağınıza karar vermelisiniz.

Kıbrıs Araç Kiralama Sonrası Teslimat Ne Zaman Yapılmalı?

Ercan havalimanı Kıbrıs’ı dünyaya bağlayan tek hava alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Lefkoşa oldukça yakın bir konumda bulunan Ercan havalimanına indiğinizde Kıbrıs araç kiralama hizmetinizi o an başlatabilirsiniz. Ancak bunun için öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Çünkü Kıbrıs yerel nüfusu 300.000 olsa bile yazın 1 milyondan fazla turisti her ay ağırlayabilmektedir. Bu sebeple bu turistlere yeterli sayıda araç tahsis edilemediği için araç kiralama hizmetinde elinizi çabuk tutmalısınız. Aracınızı belirlediğiniz periyot içerisinde kiralayabilmek için kapora ödeme şartının olduğunu da belirtelim. Kaporayı ödeyerek yapacağınız sözleşme ile birlikte hem güvenli hem de maddi açıdan herhangi bir hasarlı kazada zorunlu trafik muafiyet sigortasının güvencesi altına girmiş olacaksınız.

Kıbrıs Araç Kiralama İle Hangi Avantajlara Sahip Olacaksınız?

Kıbrıs son derece hareketli bir lokasyondur, özellikle yaz turizminde her köşe başında farklı aktivitelerle karşılaşabilirsiniz. Ancak en çok rağbet gören özellikleri uçsuz bucaksız sahilleri, bembeyaz kumu ve denizidir. Özellikle Kıbrıs’ın kuzey ve Doğu bölümlerinde denize girebileceğiniz birbirinden harika koylar bulunmaktadır. Kıbrıs araç kiralama sonrasında istediğiniz koya günübirlik olarak seyahat edebilirsiniz. Kıbrıs’ta en uzun uzak mesafelerin bir ila bir buçuk saat olduğunu belirtirsek her gün farklı bir ilçede denize girebilirsiniz, tatil hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Kıbrıs sadece Deniz turizminden ibaret değil aynı zamanda tarih turizmi içinde pek çok farklı opsiyona sahip milli parkın hemen yanı başında bulunan kaleleri ziyaret edebilir ve geçmişin izlerini sürebilirsiniz. Kıbrıs’ta hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için kiliseler, camiler, hanlar, hamamlar, köprüler bulunmaktadır. Bu tarihi kalıntıları gezmek istiyorsanız yine aracınızın konforunda ortalama 45 dakikalık seyahatler ile birlikte her gün farklı bir noktaya ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Araç Kiralama Fiyatları Nasıldır?

Kiralayacak olduğunuz aracın türüne kiralayacak olduğunuz gün sayısına göre fiyatlar değişiklikler gösterebilmektedir. Kıbrıs araç kiralama fiyatları firmadan firmaya da büyük farklılıklar gösteriyor. İdil rent a car firmasının fiyat portföyüne baktığımızda ise hemen hemen bütün araçlarda günlük 500 TL gibi son derece uygun bir rakamla karşılaşıyoruz. Üstelik araçların tamamı 2022 model ve son derece konforludur. Klimalı otomatik vites seçeneklerinin bulunduğu hız sabitleyici gibi teknoloji unsurların olduğu araçlar periyodik olarak da bakıma alınmaktadır. Bu bakımlar son derece önemlidir, sizin güvenle seyahat edebilmeniz için firma yetkilileri büyük bir hassasiyet göstermektedir. Honda Fit, Nissan note, Ford Fiesta, Ford focus, Suzuki swift gibi araçlarda günlük 500 TL ile veya 7 günü geçen kiralama hizmetlerinde günlük 450 TL’ye kadar inen fiyatlarla birlikte araç kiralama konforunu sürdürebilirsiniz. Ayrıca 90 günü geçen araç kiralama hizmeti alırsanız günlük rakam ₺400’ye kadar düşebilecektir. Bununla birlikte daha lüks araçları Mercedes Vito gibi araçları kiralamak istiyorsanız bunun için mutlaka firmanın iletişim bilgileri ile yetkililerine ulaşmanız gerekmektedir.

Güncel fiyat listesi şu şekildedir:

  • Nissan Note 500 TL günlük ücret
  • Suzuki Swift 500 TL günlük ücret
  • Ford Fiesta 500 TL günlük ücret
  • Ford focus 500 TL günlük ücret
  • Hyundai i20 600 TL günlük ücret
  • Honda Fit 500 TL günlük ücret

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here