Cem Seymen ‘e göre mutlaka okunması gereken 8 roman

Cem Seymen (d. Ürgüp, Nevşehir) gazeteci, televizyon programcısı ve ekonomist.
Cem Seymen ‘e göre mutlaka okunması gereken 8 roman:

[srizonfbalbum id=353]

Bilkent Üniversitesi’nde turizm işletmeciliği bölümü bitiren Seymen, City University of New York’ta siyasal ekonomi bölümü ile New York Üniversitesi’nde televizyon yayıncılığı üzerine eğitim almış, ABC, CBS ve NBC televizyonlarında ise meslek seminerlerine katılmıştır. Amerika’daki eğitimini tamamladıktan sonra BRT televizyonunda ekonomi muhabiri olarak görev yapmış ve Hayatın Renkleri adlı programı sunmuştur. Seymen gazetecilik mesleği de yapmaktadır. Ayrıca tekrardan üniversite sınavlarına girerek Beykent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. “Joseph Conrad Romanlarında Sömürgeciliğin İzleri” adlı çalışması ile yüksek lisans yapmıştır.

Cem Seymen, CNN Türk kanalında ekonomi – finans haberleri sunmakta ve “Para Dedektifi” programı ile bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon, üretim, tarım ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Pazar akşamlarının en stresli saatlerinde, ülkemiz için çalışma azmimi katlayarak artırıp, heyecanlandıran; bilgi birikimi ve sunuş kalitesiyle çok beğendiğim bir program sunan çok değerli bir insan. Aynı programı haftanın en az 3 günü farklı saatlerde vermek gerekir diye düşünüyorum. Özellikle Üniversite tercih dönemlerinde de programlara çıkmalıdır. Cem Bey’in değindiği çoğu konuda ailecek heyecanla çalışan akademisyenleriz.
    Prof. Dr. Songül Çakmakçı

  2. Programlarını zevkle izlediğim bir insan olarak,Cem beyin tarım ve üretim le ilgili bilgi tecrübe fikirlerinden daha fazla faydalanılması gerektiği üzerine birçok insan aynı noktada ise, ve tarımı üretimi daha ileri noktalara götüreceğinden şüphemiz yoksa Tarım ve köyişleri Bakanlığı bünyesinde aktif vazifelendirilerek Ülke ekonomi sine faydalı olması sağlanmalıdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here