Siz, Yaşayanlar / You, the Living! (Du Levande) filmini izle

You, the LivingSiz Yaşayanlar / You, the Living! (Du Levande), çeşitli sıradan gündelik olayları bir araya getirirken, yaşarken yaşadığımızın farkında olup olmadığımızı, hayatımızla mı yoksa karşılaştığımız gündelik sıkıntılar mı daha alakadar olduğumuzu sorgulatan gerçekçi ve eleştirel bir gözlem. Filmin sahneleri insan hayatının mozaikleri gibi işlev görürken, farklı insanların hayatlarından küçük parçalar, toplum içinde nasıl hareket ettiğimizin örneklerine dönüşüyor. Kimseyle tanışmak için yeterince zamanımız yok, acele içindeyiz, ama filmin yönetmeni Roy Andersson’un çarpıldığı bir İzlanda atasözünde dendiği gibi, insan insanın neşesidir: Peki öyleyse bize kalan zamanı nasıl kullanıyoruz?


FİLMİN TAMAMINI BULAMADIĞIMIZ İÇİN BAZI BÖLÜMLER YAYIMLIYORUZ


Siz Yaşayanlar / You, the Living! (Du Levande) 2007 İsveç, Almanya, Danimarka, Japonya, Norveç
Türkçe Altyazılı

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Dram, Müzikal, Komedi
Yönetmen: Roy Andersson
Oyuncular: Jessika Lundberg, Elisabeth Helander, Björn Englund
Müzik: Benny Andersson
Süre: 1 saat 35 dakika

Goethe’nin sözünden yola çıkılarak (Siz Yaşayanlar!) Roy Andersson tarafından çekilen filmde, hayal kırıklığına uğramış veya aldanmış aşıklar, saplantısı maddiyat olan bir psikiyatr, ayrımcı bir müdür, intikamcı bir berber, bir profesörün asi oğlu, bir Rock stara aşık olan genç bir kız gibi kişilikler kadraja alınıyor.. Her biri bir diğeri kadar dünyevi acıdan payını almış, hayalleri sakatlanmış, sevgiye ve kabullenilmeye aç olan bu kişilikler “Siz, Yaşayanlar”ın renkli karakterlerinin bir bölümünü oluşturuyorlar.
İlginç bir üstü örtülü mizah örneği olan ve toplamda 11 ödül kazanmış film, Antalya Film Festivalinde de gösterim şansı bulan bir yapım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here