Tiyatro Kavramları Sözlüğü – Aziz Çalışlar

Tiyatro Kavramları Sözlüğü, yalnızca drama ve tiyatro sanatıyla ilgili evrensel, teknik ve kuramsal kavramlara özgü bir yapıt olup, tiyatro tarihini, kişileri, dönemleri ve ülke tiyatrolarını göndermeler halinde içermektedir.
Tiyatro Kavramları Sözlüğü, Tiyatro ile ilgili herkesin tiyatro/kültür kitaplığını bütünleyecek temel bir başvuru kitabıdır.
Tiyatro sanatına yeni başlayacaklar/başlayanlar, bu sanatı sürdürenler ve her aydının başvuracağı önemli bir teknik sözlük. Aziz Çalışlar’ın (1942-1996) topladığı tiyatro alanına giren tüm temel bilgileri içerecek arkadan gelen sözlüklerin başlangıç kitabı olan bu eser, drama ve tiyatro sanatıyla ilgili evrensel, teknik ve kuramsal kavramları içeriyor. Ayrıca kavramlarla ilgili olarak tiyatro tarihine, kişilere, dönemlere ve ülke tiyatrolarına göndermeler yaparak bu temel bilgileri zenginleştiriyor. Tiyatro Kavramları Sözlüğü, tiyatro ile ilgili herkesin tiyatro kitaplığını bütünleyecek temel bir başvuru kitabı.

Tiyatro Kavramları Sözlüğü
Yazar: Aziz Çalışlar
Yayınevi: Mitos Boyut Yayınları

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Mutlu Prens – Oscar Wilde. Güzellik, iyilik ve sevgi uğruna savaşmayı salık veren masallar…

'Mutlu Prens' (The Happy Prince), yazar ve şair Oscar Wilde'nin 1888'de yazdığı ilk çocuk kitabıdır. 'Mutlu Prens'de, insan yaşamını güzellikle...

Kapat