Çevreci Peri Masalları serisi yola devam ediyor?

Hikmet Temel Akarsu?nun yazdığı Çevreci Peri Masalları serisinden iki kitap daha çıktı: İlham Perisi ve Uzaylı Peri. Nitelikli çocuk kitapları ile dikkat çeken Çizmeli Kedi?den çıkan kitapların desenlerini Zeynep Özatalay çizdi. Hatırlanacağı gibi serinin ilk kitabı Çevreci Peri kısa süre önce aynı yayınevinden çıkmış ve kitapçı raflarındaki yerini almıştı.

İkinci kitap İlham Perisi yine beş masal ve ardına eklenmiş İlham Perisi Testi?nden oluşuyor. İlham Perisi, Flamingo, Tropik Meyveler, Denizde ve Kahraman Kaplumbağalar adını taşıyan masalların ortak noktası çocuklara çevre bilinci vermeye yönelik olması. Kitabın sonundaki yirmi soruluk test de bu bilinci pekiştirmeye yönelik.

Üçüncü kitap Uzaylı Peri?deki masalların adları: Dilek Perisi, Periler Ağlar Yağmurlar Yağar, Karıncaların Bilgeliği, Teyzemin Masalları ve Uzaylı Peri? Üçüncü cildin sonunda da, çevreci bilgileri gözden geçirmek için hazırlanmış bir çevreci test mevcut.

Serinin diğer iki kitabı Sultan Peri ve Tombul Peri de çok yakında çıkacak. Böylece beş yüz sayfayı aşan; 21 masal ve 100 soruluk testlerden oluşan ve çocuklara derli toplu bir çevre bilinci vermeyi hedefleyen bir masal külliyatımız olacak.

Dünyamızın karşı karşıya olduğu yeni sorunlar çerçevesinde tüm çocuklara okutulmasında büyük yararlar olan bu masal külliyatı; Çevreci Peri Masalları içinde çevre sorunlarına dair değinilmemiş alan yok gibi.

Eğitimcilere ve çocuklara önemle tavsiye ediyoruz.

Kitapların Künyeleri

İlham Perisi (Çevreci Peri Masalları: 2)
Hikmet Temel Akarsu
96. Sayfa ? Masal
Desenleyen: Zeynep Özatalay
Çizmeli Kedi Yayınları

Uzaylı Peri (Çevreci Peri Masalları:3)
Hikmet Temel Akarsu
112 Sayfa ? Masal
Desenleyen: Zeynep Özatalay
Çizmeli Kedi Yayınları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here