Çocuklar için evrimin öyküsü

Kuraldışı Yayınları’nın yeni çocuk kitabı “Dünyadaki Yaşam: Evrimin Öyküsü” çocuklara yaşamın oluşumunu ve evrimi anlatıyor.

Steve Jenkins’in yazdığı Esra Karaköse’nin çevirdiği, “Dünyadaki Yaşam: Evrimin Öyküsü” adlı kitap Kuraldışı Yayınları’ndan yeni çıktı. İçinden geçtiğimiz dönem düşünüldüğünde çocuklarımızı bilimsel düşüncenin kapılarını aralayacak böyle kitaplarla tanıştırmak çok önemli. Kitabın tanıtım bülteninden bir alıntı:

“Dünya üzerinde, farklı türlerde milyonlarca bitki ve hayvan yaşar. Milyonlarcası da geçmişte yaşadı. Peki, bu bitkiler ve hayvanlar nereden geldi? Neden bazılarının soyu tükenirken bazıları hayatta kalmaya devam etti?

Bu olağanüstü çocuk kitabında, Steve Jenkins dünyadaki yaşamın tarihini ve Charles Darwin?in modern bilime armağanı olan evrimin büyüleyici öyküsünü keşfe çıkar.”

Tanıtım Bülteni
Dünya üzerinde, farklı türlerde milyonlarca bitki ve hayvan yaşar. Milyonlarcası da geçmişte yaşadı. Peki, bu bitkiler ve hayvanlar nereden geldi? Neden bazılarının soyu tükenirken bazıları hayatta kalmaya devam etti?

Bu olağanüstü çocuk kitabında, Steve Jenkins dünyadaki yaşamın tarihini ve Charles Darwin?in modern bilime armağanı olan evrimin büyüleyici öyküsünü keşfe çıkar.

?Zekice, dikkat çekici ve inanılmaz etkili.?
-Booklist

?Bilimin en davetkar hali.?
-Publisher?s Weekly

?Gerçekçi ve etkileyici.?
-Kirkus Reviews

?Dünya’daki Yaşam, çocukların gezegenimizle ilgili meraklarını tetikleyen bir kitap ve merak, bilimsel keşfe giden yolda atılan en büyük adımdır.?
-New York Times

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here