Herkese Kafa Lazım 2 – B. A. Kordemski

Matematik ve zeka soruları alanında çığır açan Kordemski’nin bu eserinin en önemli özelliği kitaptaki tüm soruların gruplandırmasında ve sıralanmasında sadece bu soruları çözmek değil, çözüm yöntemlerinin ve düşüncelerin nasıl sistematik bir şekilde genelleştirilebileceğinin de gösterilmesidir. Bu ise, bizlere tekil ve parçalı düşünmek yerine, bütüncül bir bakış açısı sunuyor. ‘Herkese Kafa Lazım’ bize aklımızı, zekamızı, mantığımızı nasıl geliştirebilceğimizi gösteriyor, hem de bunu eğlenerek yapmaya imkan tanıyor.

Matematiği sevdiren, zekamızı ve mantığımızı daha işlevsel ve doğru bir şekilde kullanmayı öğreten bu kitap, bunların yanı sıra bu tip soruların meraklıları için sihirli kareler, zor ve kolay sayı oyunları, sayıların çeşitli özellikleri, alfamatikler, diziler, polinomlar, fibonacci sayıları ve geçmişten günümüze gelen pek çok mantık sorusunu barındırıyor.

Sovyetler Birliğin’de bir milyonun üzerinde baskı yapmış bu önemli eseri Kaldıraç Yayınevi olarak yayımlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabın Künyesi
Herkese Kafa Lazım 2
Orjinal isim: Köpfchen Muss Man Haben
B. A. Kordemski
Kaldıraç Yayınevi / Eğitim Dizisi
Kapak Tasarımı: Melih Aytek Yıldırım
Çeviri: Felicitas Hormann
Baskı Öncesi Hazırlık: Mehmet Deniz Bölükbaşı
İstanbul, Kasım 2011, 1. Basım
308 sayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here