Huysuz, Sakar Ve Yalnız Bay Kuş’un Pıgretto’daki Anıları – Almıla Aydın

‘Huysuz, Sakar Ve Yalnız Bay Kuş’un Pıgretto’daki Anıları’ adlı kitabın yazarı Almıla Aydın’ın; sıradışı, benzersiz bir hikayesi.
Baykuş Bay Kuş, diğer baykuşlardan biraz farklı. Pek öyle cesur ve becerikli biri değil. Aslında çok sakar ve korkak. Arkadaş canlısı da sayılmaz, hatta oldukça huysuz ve yalnız. Üstelik tüylerinin rengi de diğer baykuşlar gibi gri, siyah, beyaz ya da alacalı değil. Koyu pembe. Boya kutusunu devirip altında kaldığından beri.

Pigretto Sağlıklı Ev Hayvanları dükkanı?nın kuytu bir köşesinde yaşıyor. Günlerini, tünediği çubukta gizlice aşırdığı leziz yemlerden atıştırarak geçiriyor. Dükkanda yaşayanlarla özellikle havalı papağan Roni’yle hiç geçinemiyor.

Veterineri gagalamak, tropikal balık akvaryumunu boylamak, dükkanı birbirine katmak ve Roni?nin tüylerini yolmak ise onun için sıradan olaylar.

En çok sevdiği şey ise çocuklar. Sevimli, sorumluluk sahibi, akıllı ve uslu çocuklar… Onlardan biri tarafından edinilip sıcak bir yuvaya kavuşmayı bekliyor. Hem de çok uzun zamandır bekliyor.

Bir baykuşun başına gelebilecek en inanılmaz ve komik olayları okumaya hazır mısınız? Ancak okurken bir şeyi unutmayın! O sıradan bir baykuş değil, o Bay Kuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir