Protest Yayın – Bülent Taş

Uzun yıllar sonra, 80?lerde ve 90?lı yıllarda ülkemizde çok sevilen, neşeli/düşündüren/gülümseten ?Duvar Yazıları?yla dopdolu sıcacık bir kitap “Protest Yayın”. Bu kitapta, Bülent Taş, güncel hayata dair iğnelemelerle, ironik çağrışımlarla bezeli ?duvar yazıları? geleneğini başarıyla sürdüren bir sanatçı olduğunu gösteriyor.

Yazar, toplumun, doğanın ve bireyin nabzını tutuyor, sosyal hayatla mizahın aykırı dilini, politik unsurları ustalıkla birleştiriyor. Görünmeyeni göstermeye, duyulmayanı duyurmaya çalışan Taş, duvar yazısı kültürünü canlı tutan nadir sanatçılardan biri olarak, Kâh gülüp kâh üzülmeyi, ama en çok da düşündürmeyi amaçlıyor.

Tanıtım Yazısı

Hayata dair komik, ironik, politik duvar yazıları kitabı: Protest Yayın
Uzun yıllar sonra, 80’lerde ve 90’lı yıllarda ülkemizde çok sevilen, neşeli/düşündüren/gülümseten “Duvar Yazıları”yla dopdolu sıcacık bir bu. Bülent Taş, güncel hayata dair iğnelemelerle, ironik çağrışımlarla bezeli “duvar yazıları” geleneğini başarıyla sürdüren bir sanatçı. O, toplumun, doğanın ve bireyin nabzını tutuyor, sosyal hayatla mizahın aykırı dilini, politik unsurları ustalıkla birleştiriyor. Görünmeyeni göstermeye, duyulmayanı duyurmaya çalışan Taş, duvar yazısı kültürünü canlı tutan nadir sanatçılardan biri. Kâh gülüp kâh üzülmek, ama en çok da düşünmek ve sorgulamak için, sayfaları çevirin!

Ey duvar yazıcısı; tacı tahtı bırak, gökkuşağından bir renk al içindeki Fırça Sarayına! Ey duvar yazıcısı; nerde bir duvar örülse yanı başında isyan boy veriyor! Bütün duvarlardan isyanlara Düştün sen! Ey duvar yazıcısı; duvarlar yükseliyor, vicdanlar alçalıyor! Ne zaman vicdan taş kesilse, biliyorum o taştan bir duvar örülecek! Ey duvar yazıcısı; Çekinme, Çek Fırçanı…

Kitabın Künyesi
Protest Yayın
Bülent Taş
Yitik Ülke Yayınları / Mizah Dizisi
Eylül 2011
176 sayfa

Yorum yapın

Daha fazla Mizah
Rüşvetin Alamancası – Rıfat Ilgaz

"Hem şair, hem mizah yazarı olarak Rıfat Ilgaz'a edebiyatımızda gerektiği yerin verilmediği kanısındayım. Değerbilir eleştirmenlerin Ilgaz'ın sanatı üzerinde bir gün...

Kapat