Yarış Domuzu Uzunburun Rudi – Uwe Timm

Uwe Timm ‘e Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü getiren “Yarış Domuzu Uzunburun” (Rudi Rennschwein Rudi Rüssel) çocuk romanı, yayınevinin beş yaş üstü etiketi ile yayınlamasına rağmen aslında bütün çocuklar için. Romanın baş kahramanı, 7 yaşındaki Zupi?nin itfaiye yararına yapılan bir çekilişte kazandığı bir domuz. Eve bir domuzla dönmek Zupi?yi sevindirse de, apartman dairesinden yaşayan ailesi bu beklenmedik misafirden hoşlanmaz. Şenlik de bu noktada başlar.
Bir kaplan gibi kükreyen ve hakiki bir gemici gibi küfreden bir kuş… Bu, rastlantının ve yenemediği merakının Hindistan’dan Hamburg’a savurduğu beo Zıpzıp’tan başkası olamaz. Zıpzıp gagasını açtığında, Bay Şulte’nin hayvancı dükkanında olsun, Hagenbek Hayvanat Bahçesi’nde veya hayvan sesi taklitçisi Kluge’nin yanında olsun kıyamet kopar. Ama bu şaşırtmaca oyunu ne kadar eğlenceli de olsa Zıpzıp’ın bir yuvaya ihtiyacı vardır O sırada küçük bir kızla tanışır.
(Rennschwein Rudi Rüssel) Yarış Domuzu Uzunburun Rudi’nin yazarından bir başka sürükleyici ve eğlenceli hayvan hikâyesi..

Kitabın Künyesi
Yarış Domuzu Uzunburun Rudi
Özgün Adı: Rennschwein Rudi Rüssel
Uwe Timm
İthaki Yayınları / Çocuk ve Gençlik Dizisi
Baskı Tarihi: Ekim 2008
160 sayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here