Babam İçin (İn The Name Of The Father) filmini izle “bir insan hakları mücadelesi”

babam içinDevlet sizi suçlu ilan ederse, masumiyetinizi kanıtlamak için elinizden ne gelir? İşte bu sorunun peşine düşüyoruz ve adalet peşindeyiz.
Babam İçin (In The Name Of The Father) filmi İrlanda ve İngiltere’de 1993 tarihinde çekilmiş ve 25 Şubat 1994 tarihinde gösterime girmiştir. Babam İçin filminin yönetmenliğini Jim Sheridan üstlenmiş olup bir Jim Sheridan başyapıtıdır.

Biyografi, dram ve gizem türündeki filmin oyuncu kadrosunda ise Daniel DayLewis, Emma Thompson ve Mark Sheppard gibi aktörler başrollerini almışlardır. 7 Oscar Adaylığı, 9 ödül ve 15 adaylığı bulunan Babam İçin filmin özeti ise Gerry Conlon isminde İrlandalı bir genç 70′i yıllarda İngiltere’ye gelir.. Arkadaşları ile bir evde yaşarlar.. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı halde 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutulur. Terörle mücadelede insan haklarının hiçe sayıldığı bir İngiltere dönemidir. Babası da dahil ailesinden bazı kişilerde tutuklanmaktadır.

Yorum yapın

Daha fazla Sinema
Ernesto Che Guevara Belgeseli

History Channel tarafından hazırlanan Ernesto Che Guevara hayatını anlatan belgeseli. Ernesto "Che" Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che,...

Kapat