Başımızda Kuşlar – Sandra Gobet

Bu kitap, kuşlarla birlikte yaşayan insanların ve insanlarla birlikte yaşayan kuşların öyküsünü anlatıyor. Öykünün mekânı düşsel bir ülkedir ve bu ülkede kuşlar, yuvalarını insanların başları üzerine yapar. İnsanlar, başlarının üzerindeki kuşlardan rahatsız olmak bir yana, onlar olmadan yapamazlar. Çünkü kuşlar, şükran borçlarını ödemek için insanların hayatlarını kolaylaştırıp eksiklerini kapatırlar. Herkes hayatından memnundur.

Fakat günün birinde insanlar, başlarının üzerindeki kuşları kafeslere kapatmaya başlayınca büyü bozulur, herkesin huzuru kaçar. Kuşlar hasta olur, insanlarsa mutsuz.

Neyse ki, bütün bunlara karşı çıkabilecek kadar iyi yürekli insanlar da vardır! Özgürlüğün ve dostluğun kıymetini bilen insanlar…

Olağanüstü resimlere eşlik eden felsefi ve lirik bir anlatım… Ömür boyu saklanacak türden bir kitap!

Kitabın Künyesi
Başımızda Kuşlar
Sandra Gobet
Çevirmen: Genç Osman Yavaş
Özgün Ad: Vögel auf dem Kopf
Özgün Dil: Almanca
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 40

YAZAR HAKKINDA
Sandra Gobet, 1985’te Madrid’de doğdu, grafik tasarım okudu. Bir süredir Santiago’da, kuşlara yakın bir yerde yaşıyor: And Dağları’na bakan bir binanın on üçüncü katında.

İspanya’da birçok sergi açtı, böylece illüstrasyonları üne kavuştu. Başında Kuşlar, Sandra Gobet’in ilk çocuk kitabıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here