Charlie Hebdo 1 milyon baskı yapacak. ‘Aptallık kazanamayacak’

Fransa’nın başkenti Paris’teki kanlı saldırının yaşandığı mizah dergisi Charlie Hebdo, ‘Aptallık kazanamayacak’ dedi ve önümüzdeki hafta yeniden raflarda olacağını açıkladı.

Aralarında derginin genel yayın yönetmeni Charb ve yardımcısı Bernard Maris ile önde gelen çizerlerinden Wolinski, Cabut, Tignous ve Honor’un da bulunduğu editör ve çalışanlarını silahlı katliam sonrası yitiren mizah dergisi Charlie Hebdo, ‘aptallığın kazanamayacağını’ göstermek için önümüzdeki hafta çarşamba günü dergiyi yeniden satışa çıkaracağını bildirdi.

AFP’ye konuşan Charlie Hebdo’nun editörlerinden Patrick Pelloux, derginin çalışanlarının kısa süre içinde toplantı yapacağını söyledi.

45 bin adet basan Charlie Hebdo, çarşamba günü için tam 1 milyon baskı yapacak.

Radio France, Le Monde and France Télévisions dün ortak bir açıklama yayımlayarak, Charlie Hebdo’nun yayın hayatına devam etmesi için çalışanları da dahil olmak üzere her türlü desteği vereceklerini duyurmuştu.

2002 yılında Charlie Hebdo ile ortak bir sayı çıkartan LeMan dergisi de Charlie Hebdo özel sayısı hazırlayacağını açıklamıştı.
(08-01-2015, http://ilerihaber.org/)

Yorum yapın

Daha fazla Mizah
“Bir karikatürcü için en vazgeçilmez koşul bağımsızlıktır” Öldürülen karikatürist Georges Wolinski

Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıda, derginin Genel Yayın Yönetmeni Georges Wolinski de hayatını kaybetti. Fransızların ünlü çizeri Wolinski,...

Kapat