David Cirici’nin kaleme kaleme aldığı “Neredesin Janinka” raflardaki yerini aldı

neredesin_janika_kapakDavid Cirici’nin kaleme kaleme aldığı, Final Kültür Sanat Yayınları ile minik okurlara ulaşan “Neredesin Janinka” raflardaki yerini aldı
Bu kitap, insanların başlattığı korkunç bir savaşın ortasında altüst olan hayatını yeniden kurmak için yılmadan mücadele eden Yosun adında sevimli ve akıllı bir köpeğin öyküsüdür…
Nedenini hiçbir zaman anlayamadığı, adına “savaş” denen bu felaket sırasında Yosun’un yaşadığı eve bir bomba düşer ve böylece hem evini, hem de çok sevdiği sahipleri Janinka ile Mirek’i kaybeder.

Hayatta kalmak için artık her bir günü mücadeleyle geçirmeye başlayan Yosun, şehirdeki türlü kokular arasında sahibi Janinka’nın kokusunu aramaktan bir an olsun vazgeçmez.
Ta ki bir gün…
Engeller karşısında asla pes etmeyen bu cesur köpeğin öyküsü sadece genç okurlara değil, yetişkinlere de esin verecek.

YAZAR HAKKINDA
David Cirici 1954 yılında İspanya’nın Barcelona kentinde dünyaya geldi. Dil ve edebiyat öğretmenliği, radyo ve televizyon oyun yazarlığı ve reklamcılık gibi çeşitli işlerde çalıştı ve hikâye anlatımını geliştirdi. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar ve gençler için de çok sayıda roman yazan Cirici, Neredesin Janinka? ile Edebé Çocuk Edebiyatı Ödülü’ne layık görüldü.

KİTAP DETAYLARI
Neredesin Janinka
David Cirici
Çevirmen: Fatmagül Ezici
Özgün Ad: Musgo
Özgün Dil: İspanyolca
Yayın Tarihi: Temmuz 2015
Sayfa Sayısı : 128

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here