Grazia Ciavatta’nın kaleme aldığı “Damdaki Kedi” raflardaki yerini aldı.

damdakikedikapak (3)Grazia Ciavatta’nın kaleme aldığı, Final Kültür Sanat Yayınları ile minik okurlara ulaşan “Damdaki Kedi” raflardaki yerini aldı.

Küçük bir kedinin arkadaşlığını ele alan kitapta, hayvanlarla da dost olunabileceği ve herkesin kendi yaşam alanı içerisinde mutlu olacağı anlatılıyor.

“Hiç tanımadığı bir yerde kaybolup yapayalnız kalan minik kedi yavrusu telaşla bir çatıya sığınır. Fakat yükseklik korkusu nedeniyle bir daha aşağı inemez ve bu garip yerde kapana kısılır. Onun yardım isteyen miyavlamalarını işiten iyi yürekli Martina ise evinin balkonundan ona yemek vermeye başlar ve böylece uzaktan da olsa aralarında sıcak bir arkadaşlık ilişkisi gelişir. Şimdi minik kedinin korkularıyla yüzleşmesi ve özgürlüğe doğru bir adım atması gerekmektedir…”

YAZAR HAKKINDA
Abruzzo’da soğuk bir kış günü doğdum, ama küçükken en sevdiğim mevsim güneşiyle, deniziyle ve plaj oyunlarıyla yazdı.

Oyuncak bebeklerime hikâyeler anlatmaya bayılırdım. Bildiğim hikâyeler bittiğinde yenilerini uydurmaya başladım. Uzun ve maceralarla dolu hikâyelerim günlerce sürerdi, daha sonra annemle birlikte topladığım odam da bebeklerimin başrolü üstlendikleri bir film seti gibi kimi zaman tehlikeli bir ormana ya da Sibirya steplerine dönüşürdü.

Büyüdükçe hikâyelerimi bir deftere yazmaya başladım. Bir hikâye, ardından bir başkası derken yazmayı hiç bırakamadım!

Evde, sıkıcı lise dersleri boyunca, kalabalık otobüslerde, dağa gittiğimiz tatillerde, hukuk eğitimi aldığım Roma’da ve ABD ve Çin arasında yaptığım seyahatlerde yazmaya devam ettim.

Ve işte buradayım: Belediyenin Polis departmanında çalışıyorum ama bu kitabı okuyan sizlerin de tanık olduğu gibi yazma tutkumu asla terk etmedim.

Artık bebeklerle oynamıyorum tabii ama deniz gitmeyi, uçağa binip uzak ülkeleri ziyaret etmeyi ve özellikle hikâyeler anlatmayı hala çok seviyorum… Ancak bu kez kalem ve kâğıtla!

KİTAP DETAYLARI
Damdaki Kedi
Grazia Ciavatta
Final Kültür Sanat Yayınları
Çevirmen: Mine Özgün Romandini
Özgün Ad: Gatto a Distanza
Özgün Dil: italyanca
Yayın Tarihi: Temmuz 2015

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here