Dünya Şiir Antolojisi – Ataol Behramoğlu / Özdemir İnce

Dünya Şiiri Antolojisi, modern çağlardan günümüze dünya şiirinin dev bir panoramasıdır. Usta şairlerimiz Atatol Behramoğlu ve Özdemir İnce’nin 103 ülkeden 847 şairin 1653 şiirini özenle seçerek hazırladıkları Dünya Şiir Antolojisi, bu konuda ülkemizde yapılmış en kapsamlı şiir antolojisi olma açısından çok önemli bir yer tutmaktadır.
Atatol Behramoğlu ve Özdemir İnce’nin yaptıkları titiz ve uzun soluklu bu çalışma binlerce seçkin şiiri kapsamasının yanı sıra ülkelerin şiiri üzerine temel bilgileri de sunmaktadır.
Birinci Cilt: Afrika ülkeleri, Almanya, Avusturya, ABD, Arap Ülkeleri ve Arnavutluk.
İkinci Cilt: Avusturalya Azerbaycan, Baltık Ülkeleri, Bengladeş, Başkırdistan, Belçika, Belorusya Bulgaristan, Çekoslavakya, Çin, Çuvaş Özerk Cumhuriyeti, Dağıştan, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hollanda.
Üçüncü Cilt: İngiltere, İskoçya, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsviçre İzlanda, Japonya, Kabartay-Balkar Özerk Cumhuriyeti, Kalmuk Özerk Cumhuriyeti, Kanada, Kazakistan, Kıbrıs, Kore, Kürt şiiri, Latin Amerika.
Dördüncü Cilt: Macaristan, Moldavya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya Portekiz, Romanya, Rusya, Tataristan, Türkmenistan, Ukranya, Vietnam, Yeni Zelanda, Yugoslavya, Yunanistan şiirleri yer alıyor.

Dünya Şiiri Antolojisi (4 Cilt)
Ataol Behramoğlu, Özdemir İnce
Sosyal Yayınlar
1708 sayfa, Baskı Tarihi: 2002

Dünya Şiir Antolojisi (2 Cilt)
Yazar: Ataol Behramoğlu, Özdemir İnce
Yayınevi: Pozitif Yayınları
Sayfa Sayısı: 1530 sayfa

Dünya Şiir Antolojisi – Ataol Behramoğlu / Özdemir İnce” üzerine bir yorum

  1. Behramoğlu’nun yıllar önceki Büyük Türk Şiiri Antoloji kitabını kütüphaneden çalmıştım itiraf ediyorum burdan 15 yıl önce sanıyorum ki hala bendedir. Kitabı Dersim kütüphanesinden çalmıştım.. Eminim ki bu da onun kadar iyidir. Hatta mükemmmeldir bile…..

Yorum yapın

Daha fazla Antoloji
68?in Edebiyatı, Edebiyatın 68?i – Hazırlayan: Sennur Sezer

Sennur Sezer'in "68?in Edebiyatı, Edebiyatın 68?i" adlı incelemeli antolojisi, kendilerini, dünyayı ve hayatı değiştirmeye adayanların yaşadığı cehennem süreçlerine tanıklık ediyor;...

Kapat