Evrim (Bir Fikrin Zaferi) – Carl Zimmer

Charles Darwin’in Türlerin Kökeni cüretkâr bir meydan okumaydı. Ne var ki bu, paleontologlarla jeologların yeryüzündeki yaşamın kronolojisini hesaplamasından, biyologların da kalıtım ve doğal seçilimin temelinde yatan molekülleri ortaya çıkarmasından çok önceydi. Carl Zimmer’in 150’yi aşkın renkli resmin yer aldığı olağanüstü kitabı, Darwin’in kuramının geniş kapsamlı içerimlerini inceleyen ve hayatlarımıza etkisini ortaya koyan zengin ve çağdaş bir evrim görüşü sunuyor. Darwinci tıp ve cinsel seçilimden, dilin kökenine, evrimsel psikolojiye ve yaratılışçılık etrafında dönen tartışmalara kadar en yeni bilgilerin yer aldığı Evrim, bilimsel serüvenin muhteşem hikâyesini anlatıyor. Ne de olsa hepimiz evrimin birer ürünüyüz.

“Carl Zimmer, Darwin’in ne kadar haklı olduğunu ve muhteşem fikrinin nasıl kendisinin bile tahmin edemeyeceği kadar büyük bir başarı sağladığını gösteriyor. Darwin bu kitaba bayılırdı…”
-Steve Jones, Neredeyse Bir Balina’nın yazarı-

“Darwin hakkında hâlâ başka kitaba ihtiyacımız var mı? Evet, var, ama eğer büyük adamın fikirlerini bugüne taşıyan Carl Zimmer’in Evrim’i kadar iyilerse.
-New Scientist-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabın Künyesi
Evrim
(Bir Fikrin Zaferi)
Carl Zimmer
Alfa Yayıncılık / Bilim Dizisi
Yayın Yönetmeni : Mustafa Küpüşoğlu
Kapak : Aslı Sezer
Editör : Kerem Cankoçak
Çeviri : Hasan Erol Eroğlu
İstanbul, 2014
470 s.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here