Protez Tırnak Kursu İmkanlarından Sizde Faydalanın

Takma tırnak olarak da bilinen protez tırnaklar, modaya uygun olarak tırnakların üzerine yerleştirilen yapay tırnaklardır. Protez tırnak tasarımları, sanatsal bir görünüm elde edilmesini sağlayarak, manikür anlayışını değiştirmiştir.

Protez tırnaklar uygulama ve bakım kolaylığı sunması açısından, birçok kadın tarafından kullanılır hale gelmiştir. Uygulama ile ilgili dikkat edilmesi gereken şey ise uygulamanın protez tırnak eğitimi almış, uzman kişiler tarafından yapılmasının tırnak ve el sağlığı için gerekli olduğudur.

Modern zamanlarda yükselen iş trendi haline gelmiş olan güzellik ve tırnak uzmanlığı, bu alanlarda uzmanlığı gösterir sertifika sahibi olunmasını gerektirmektedir. Uzman olmak isteyenlere özel Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış ve desteklenen kurslar açılmaktadır.

Altıer Fashion & Beauty Academy olarak verdiğimiz kurslarımızla, protez tırnak sanatçısı olmak isteyen tüm kursiyerlerimize üst düzey bir eğitim veriyoruz. Ulaşılabilir bir seviyede tuttuğumuz MEB onaylı protez tırnak kursu fiyatları ile öğrencilerimize ekonomik kolaylık sağlıyoruz.

Protez Tırnak Uygulaması

Protez tırnak eğitimi, protez tırnak nedir, protez tırnak uygulaması, modern manikür yöntemleri, tırnak üzerinde sanatsal çalışmalar ve protez tırnak bakımı gibi konuları içermektedir.

Protez tırnak nedir ve protez tırnak kullanımın faydaları nelerdir? hem uzman adayları hem de kullanıcılar tarafından bilinmesi gereken konulardır. Protez tırnak, esas olarak sıvı ve tozdan oluşan doğal tırnakların uzantılarıdır. Doğal tırnak yatağı törpülenir ve protez tırnak bir fırça ve özel bir yapıştırıcı yardımıyla tırnağınızın üstüne eklenir. Bu kalıp şekillendirilerek istenen tırnak biçimine getirilir ve üzerine renksiz oje sürülür. Üzerine oje uygulaması, her zamanki manikürünüzle aynıdır, bir taban kat, renk ve ardından üst kat boyanacaktır.

Protez tırnaklar;

  • Dayanıklılardır. Sert, sağlam ve hasara karşı dirençli olduklarından kolay kırılmazlar.
  • Altındaki doğal tırnaklar için koruyucu bir tabaka sağlarlar.
  • Pürüzsüz yüzeyleri tırnak sanatını uygulamak için harikadır.
  • Boy uzunluğu seçebildiği için manikürünüzde çok daha fazla seçenek sunar.
  • Yoğun kullanımı sebebi ile üretimi fazladır ve uygun fiyatlarla satılır.
  • Normal tırnaklara göre çok daha uzun süre dayanırlar.

Bu avantajları sebebi ile protez tırnak kullanımı gün geçtikçe artmakta, protez tırnak uzmanlığının yükselen bir iş kolu haline gelmesine zemin hazırlamaktadır.

Protez Tırnak Kursları

Uzmanlık için alınması gereken kursların seçiminde, iyi ve modern bir eğitim verilip verilmediği, dünyada yükselen trendlerin iyi şekilde takip edilmesi ve uygulama konulması, kurs bitiminde geçerli bir sertifika alınıp alınmadığı gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde tırnak uzmanlığı sertifikaları ancak, MEB onaylı kurslar tarafından verilebilmektedir.

Bu uzmanlığı alarak, yeni bir işe girişmek isteyenlerin, MEB onaylı protez tırnak kursu fiyatları ve kursların içeriği ile ilgili bilgi sahibi olması önem arz etmektedir.

Profesyonel hayatınıza avantajlı bir başlangıç yapmak için Altıer Fashion & Beauty Academy’yi tercih edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here