Bozkır Aydınlığında Aşk – Adnan Binyazar

“Ayrılış saati yaklaştıkça yüzü solgunlaşıyor, serçelerin ürkekliği ona geçiyordu. Az konuşuyor, ben de dalıp gidiyordum. Akşama doğru yüzündeki hafif makyaj da etkisini yitirince, artık o belli yaşlara gelmiş bir kadın değildi, sekiz on yaşlarında, saçı kurdeleli bir okul çocuğuydu. Çirkin çıkmış diye sıkıca tuttuğu küçüklük fotoğrafını çantasının diplerinde bir yere sıkıştırdı. Oysa en çok onu görmek isterdim, acıları yaşamadan önceki saf halini…”

Okurlarımızın severek okuduğu kitapların yazarı Adnan Binyazar’dan yeni öyküler… Bozkır Aydınlığında Aşk, Binyazar’ın yedi yeni öyküsünü bir araya getiriyor. ınsanın tüm yönleriyle, dupduru bir Türkçeyle anlatıldığı öyküler bunlar. Aşkın, yalnızlığın, yoksulluğun yarattığı hüznün, çocukluğun, yaşlılığın insanca duygularının anlatıldığı öyküler… Adnan Binyazar, yazdıklarıyla edebiyatımızda unutulmaz izler bırakmaya devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabın Künyesi
Bozkır Aydınlığında Aşk
Adnan Binyazar
Can Yayınları / Öykü Dizisi
İstanbul, Haziran 2011, 1. Basım
160 sayfa

Yorum yapın

Daha fazla Öykü Kitapları
Heveskuşu – Abidin Parıltı

Heveskuşu'ndaki öyküler, kendine mühürlü kalplerin, aşkın hallerinin, tene duyulan özlemin ve yalnızlığın, yurdunda sürgün olmanın, yalancı geçmişlerin, karanlık suretlerin ve...

Kapat