Dava (Çizgi Roman) – Franz Kafka

NTV Yayınları Çizgi Roman Dünya Klasikleri dizisinin ikinci kitabı olarak yayımlanan Dava?yı, Chantal Montellier resimlemiş. Eserin uyarlamasını ve İngilizceye çevirisini bir Kafka uzmanı olan David Zane Mairowitz yapmış. Dava?yı İngilizceden dilimize çeviren ise Kutlukhan Kutlu.
Bu çizgi romanda yeniden yaratılan Dava, bir sabah hiç açıklanmayan sebeplerden ötürü tutuklanan Joseph K’nın hayret verici bir yargı süreciyle mücadelesinin kasvetli hikâyesini anlatıyor. Joseph K, bir kafa karıştırıcı durumdan diğerine sürüklenirken, bilinmeyen suçlamalar karşısında masumiyetini kanıtlama konusunda giderek umutsuzlaşıyor. Birbirine yabancılaşmış uyruklarının hayatlarını ezip geçen otoriter bürokrasinin sert bir portresini çıkaran Dava, bugün de eski güncelliğini koruyor.
Shakespeare’le başlayan ve Kafka ile devam eden “Çizgi Roman Dünya Klasikleri” serisi, dünya edebiyatının seçkin yazarlarını bir araya getiriyor.

Kitabın Künyesi
Dava
Franz Kafka
NTV Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Çeviren: Kutlukhan Kutlu
Baskı Tarihi: Ağustos 2009
128 sayfa

Franz Kafka’nın “Dava” adlı romanını okumak için TIKLAYINIZ

Yorum yapın

Daha fazla Çizgi roman
Çizgi ile Öykülemenin Endüstri Haline Dönüştüğü Bir Fenomen: Japon Mangaları – Hikmet Temel Akarsu

?Ölümsüz ergen vampirler, Solaris stili atmosferik bilimkurgular, milyoner bir kadınsı süper hırsızın karşılıksız aşkı, New York polisinin sert muamelesi, AIDS...

Kapat