Marquez’in hayatı çizgi roman oldu

Gabriel Garcia Marquez’in hayatını konu alan çizgi roman ‘Gabo- Büyülü Bir Yaşamın Hatıraları’ Desen Yayınları etiketiyle yayımlandı.
Büyülü gerçeklik akımının en önemli kalemlerinden Gabriel García Márquez’in insani ve edebi yönlerini bir çizgi roman olarak konu alan ‘Gabo – Büyülü Bir Yaşamın Hatıraları’ Desen Yayınları etiketiyle yayımlanıyor.


Geçen yıl hayatını kaybeden Nobel Ödüllü Latin Amerikalı edebiyat efsanesinin yaşamöyküsünü gözler önüne seren kitap, Gabo’nun doğum anından okul yıllarına, ilk aşkından hayat arkadaşı Mercedes’e, okuduğu ile kitaptan kaleme aldığı ilk öyküye, etkisi altından kurtulamadığı Kafka’nın ‘Dönüşüm’ünden Carlos Fuentes, Julio Cortázar gibi Latin Amerika edebiyatının önemli yazarları ile olan ilişkilerine, Fidel Castro’dan ülkesinin siyasi tarihine kadar hayatı üzerine üç farklı çizer tarafından görselleştirilen bir hikâye resmediyor.

(http://www.milliyetsanat.com/haberler/edebiyat/gabo-nun-hayati-cizgi-roman/5080)

Yorum yapın

Daha fazla Çizgi roman, Edebiyat Haberleri
Umberto Eco’dan yeni roman

İtalyan yazar Umberto Eco’nun yeni kitabı “Numero Zero”nun konusu Mussolini, medya oyunu, aşk ve cinayet. Modern klasikler olarak kabul edilen...

Kapat