Puslu Ayna – Aysun Eryılmaz Pekşen

Kayıp Ülke ile başlayan büyülü Aldorian yolculuğu, Puslu Ayna ile devam ediyor!

Aldorian’ın önemli sembollerinden Yeşim Maske çalınır, büyülü orman sararıp solar ve yerle bir olmuş ağaçlarla bitkilerin ortasında kötülüğün simgesi bir Siyah Dağ doğar. Yaklaşan tehlikenin farkında olan Mihrace ise, bütün bu olanların sorumlusu olarak cadı ailelerini görür. Hâlbuki esas sorumlu, Elif’in alt ettiği Avesta’dan başkası değildir. Bu sırada, Aldorian’da olup bitenlerden haberi olmayan prenses Elif 15 yaşına girmektedir.

Doğum günü partisine gelen cadı Andy, Mihrace’nin ve Aldorian halkının tehlikede olduğunu ve onun yardımına ihtiyaç duyduklarını haber verir. Yeşim Maske’yi etkisiz hâle getirebilecek Puslu Ayna’yı bulmak için hep birlikte Meksika’ya doğru yolculuğa çıkarlar. Bu zorlu mücadelede Elif’le Andy’ye, Deniz, Özlem, Tunç, Ceyda ve Jose de eşlik edecektir.

Ankara’dan Avanos’a, Avanos’tan Meksika’ya uzanan bu yolculuğu soluksuz okuyacaksınız.

PUSLU AYNA
Aysun Eryılmaz Pekşen
Türkçe
Final Kültür Sanat
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 352

YAZAR HAKKINDA
Aysun Eryılmaz Pekşen, 1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre Ankara’nın Beypazarı ilçesinde sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı ve ardından 1999 yılında KKTC’ye yerleşti.

Seyahat etmeyi, yeni ülkeleri ve farklı kültürleri keşfetmeyi seven Pekşen’in çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış gezi yazıları bulunmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki gezileri boyunca edindiği izlenimleri kitaplarına da yansıtan Pekşen’in, Aldorian-Kayıp Ülke’nin yanı sıra, 2011 yılında Altın Yıldız adlı kitabı yayınlanmıştır. Halen KKTC’de ikamet eden Aysun Pekşen, biyoloji öğretmeni olarak çalışmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here