Ada’nın Saçları – Berrin Karakaş

Gazeteci Berrin Karakaş’ın kaleme aldığı ”Ada’nın Saçları”, Final Kültür Sanat Yayınları aracılığıyla minik okurlara ulaşıyor.

Elif ve bebeğinin hikayesinin anlatıldığı kitap, ailelerden olumlu eleştiriler alıyor. Resimlemesini Tayfun Pekdemir’in yaptığı ”Ada’nın Saçları” çocuklar tarafından da oldukça seviliyor.

Bir ilkbahar günü, Elif’in en sevdiği oyuncak bebeği Ada’nın güzelim sarı saçlarını bir martı kapar. Aradan mevsimler geçer ve Elif kel kalan bebeğinin hâline üzülür durur.

Ta ki bir yıl sonra, yine bir ilkbahar günü gerçekleşen mucizeye kadar…

YAZAR HAKKINDA
1975 yılında Konya’da doğan yazarın çocukluğu babasının memuriyeti sebebiyle Anadolu yollarında geçti. Aile 1982’de İstanbul’a geldi ve başladı ‘büyük şehir’ serüveni. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Yavuz Özkan gibi değerli yönetmenler, Tuğrul Eryılmaz gibi değerli gazetecilerle birlikte çeşitli projelerde çalıştıktan sonra Londra’ya gitti. Fotoğraf, sinema, medya kursları derken iki sene sonra geri dönüp gazeteci olarak çalışmaya başladı. Üniversite döneminde çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanan yazarın öykülerden oluşan ilk kitabı Sidre 2004 yılında ve Tül 2005 yılında, ilk romanı Hayalhane ise 2007 yılında basıldı.

Ada’nın Saçları
Berrin Karakaş
Final Kültür Sanat
Yayın Tarihi Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 32

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here