Bay Gri’nin İzinde – Zeynep Alpaslan

Bulut tam bir kitap kurduydu. Annesi ışıkları kapatıp yatağa girmesini söyledikten sonra bile gizli gizli kitap okurdu. Okurken asla canı sıkılmazdı, çünkü önünde ona hayaller kurduran, renkli ve maceralarla dolu bir dünya uzanırdı. Okuduğu tüm bu büyüleyici hikâyelerin yazarları, ona bilmediği dünyaların kapılarını açıyordu. Ama içlerinde bir tanesi vardı ki… Bay Gri dedikleri bu yazar, Bulut’un en sevdiği yazardı. Ve söylemeye bile gerek yoktu ki Bulut, büyüdüğünde tıpkı onun gibi bir yazar olmak istiyordu.

Fakat Bulut’un yaşadığı küçük kasabada hayat çok sıkıcıydı, her şey tekdüzeydi ve Bulut ne yazacağını bilemiyordu. Bir gün, antikacının birinden satın aldığı bir şişe sihirli mürekkep sayesinde masasına oturup nefes kesici bir macera yazmaya koyuldu. Sonunda hayali gerçek oluyordu, tıpkı Bay Gri gibi yazabiliyordu!

Peki acaba bu bir mucize miydi? Yoksa mucize, Bulut’un azim ve çabasında mı gizliydi?

Bay Gri’nin İzinde
Zeynep Alpaslan
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Final Kültür Sanat
Sayfa Sayısı: 64

YAZAR HAKKINDA
Zeynep Alpaslan 1983’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi, ardından Bilgi Eğitim’de Fatih Erdoğan’ın Çocuklar İçin Yazmak ve Celil Oker’in Yaratıcı Yazarlık Teknikleri atölyelerine katıldı. Senarist olarak çalıştı ve televizyon programları için metin yazarlığı yaptı. Varlık, Notos Öykü, AltZine gibi dergilerde kısa öyküleri, İyi Kitap’ta çocuk kitapları tanıtımları, Radikal Kitap’ta kitap eleştirileri ve çizer Emir Yardımcı’yla birlikte hazırladığı The Yazar isimli bant karikatürü yayımlandı. Çocuk-gençlik romanları çevirileri yaptı. Can ve Çamur’un Orman Macerası, Tavuk Prenses ve Robot Balesi başlıklı çocuk kitapları vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here