Öğrencilerine Karl Marx’ın Komünist Manifesto ve Kapital adlı kitaplarını okutan Dünyanın en iyi teknik üniversitesi

İngilizce eğitim veren üniversitelere ait 1 milyon müfredatın verilerini son 15 yıldır derleyen Open Syllabus Project verilerine göre, İngilizce eğitim veren üniversiteler öğrencilerine en çok felsefe ve politika klasiklerini okutuyor.

Listede, Karl Marx ve Friedrich Engels ‘in birlikte kaleme aldıkları Komünist Manifesto 2.sırada, Karl Marx’ın Kapital adlı eseri ise 6.sırada yeralmaktadır.

İşte son 15 yılın müfredat verilerine göre teknoloji ve mühendislik konularında Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (Massachusetts Institute of Technology) en çok okutulan 10 kitap:

Kaynak: amerikabulteni 6 Aralık 2016

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (İngilizce: Massachusetts Institute of Technology) veya kısaca MIT (ˈɛm ˈaɪ ˈtiː), Amerika Birleşik Devletleri’nın Massachusetts eyaletindeki Boston şehrinin Cambridge mahallesinde yerleşik ve özellikle bilim, mühendislik ve ekonomi konularındaki başarılarıyla tanınan bir teknik üniversitedir. Teknoloji ve mühendislik konularında Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınmaktadır.[3][4] Şu ana kadar MIT’nin öğretim ve araştırma üyeleri, öğrenci ve mezunları arasında Nobel Ödülü kazananların sayısı 72’ye ulaşmıştır ve bu ödüllerin 15’i son beş yıl içinde kazanılmıştır.

Yorum yapın

Daha fazla Edebiyat Haberleri, Foto Galeri
Popüler Kültür Dergisi Rolling Stone’a Göre 2016’nın En İyi 20 Filmi

Rolling Stone, En İyi 20 Film listesini yayınlayarak belgeselden komediye, dramdan müzikale, animasyondan westerne 2016’nın en iyilerini belirledi. İşte o...

Kapat