Bir Ağacın Ormanlaşıp Toplumu Ayağa Kaldırmasına Selam! – Müslüm Kabadayı

Kent meydanlarının oksijen, yeşillik ve özgürlük kaynağı olan ağaçlarımızı kentten kovmak isteyen yağmacılara, eli baltalı zorbalara karşı ilk kez Türkiye?nin emekçi halkı, işsizler, gençler, sanatçılar birlikte sokağa çıktı.
Sokakları adım adım, meydanları kent kent dolduran halk; ?Gezi Ağacı?nın tek başına olmadığını, bir orman olup eli baltalı padişah bozuntusunun takkesini düşürdüğünü tüm dünyaya gösterdi.
Ağacıyla bütünleşen bir ormanı, doğasına ve insanca yaşama haklarına, eşitlik ve özgürlüğüne sahip çıkan bir halkı hiçbir balta kesemez. Çünkü 31 Mayıs, ilkyazımızı (Haziran) doğurmuş; zorbanın elindeki baltanın sapını elinden almıştır. Artık bundan böyle hiçbir zorba, bu ayağa kalkmış ağaçlarımızdan, baltasına sap yapamayacaktır.
?Üç kilogram kömüre sattığınız ülkeyi, üç ağaç için kazanıyoruz!? diyen ?çapulcular?, diktatör heveslisinin gazını almış ve onu ?Boşabakan? yapmıştır.
İşte böyle direnişi yaratan bir halka, ülkesine ve geleceğine sahip çıkan bir gençliğe şapka çıkarılır.
Eşitlik ve özgürlük için bütün şapkalar havaya! 

Müslüm Kabadayı

Yorum yapın

Daha fazla Makaleler
Kültür, eylemde gelişiyor! – Faiz Cebiroğlu

Kültür, eylemde gelişiyor. Doğayı işleyip, kültürleştiriyoruz. İnsanın doğasını işleyip, kültürleştiriyoruz. Eylem ve kültür, biri olmadan, diğeri olmuyor. Kültür, eylemde kültür...

Kapat