Che ? Çizgilerle Yaşam ? Sid Jacobson / Ernie Cólon

Sid Jacobson ve Ernie Cólon, Ernesto “Che” Guevara de la Serna’nın çarpıcı bir portresini çizmek üzere bir araya geldi! Etkileyici çizimleriyle, Che: Çizgilerle Yaşam, çocukluğundan başlayıp Alberto Granado’yla birlikte yaptıkları o ünlü motosiklet yolculuğuna; Guatemala’nın “Kapitalist ahtapotla” mücadelesine verdiği destekten Küba Devrimi’ne; Kongo ve Bolivya’da ayaklanma çıkartma çabasından Bolivyalı askerler ve CIA görevlileri tarafından öldürülmesine dek Che’nin başından geçen her şeyi anlatıyor. Jacobson ve Cólon, hem Che’nin inançları ile kişiliğinin, hem de 20. yüzyıl Latin Amerika politikası ile liderlerinin ayrıntılı bir panoramasını sunuyorlar.

Çizgilerle Yaşam dizimizde, tarihi değiştiren kişilerin, olayların çizgi anlatımlarını bulacaksınız. Usta çizerlerin kalemlerinden çıkan bu kitaplar dünyaya ve tarihe bakışınızda yeni ufuklar açacak.

Kitabın Künyesi
Che – Çizgilerle Yaşam
Yazarlar: Sid Jacobson / Ernie Cólon
Çeviren: Sabri Gürses
Yayınevi: Everest Yayınları
Basım Tarihi : 06 – 2010
Sayfa Sayısı: 112 sayfa

Yorum yapın

Daha fazla Biyografi Kitapları, Çizgi roman, Politika
Galilei, Yıldızların Habercisi ? Jean-Pierre Maury

( * ) Jean-Pierre Maury, Galilei'nin yaşamından ve buluşlarından yola çıkarak, bir bilginin çağıyla birlikte insanlık tarihi açısından önemli noktalarına...

Kapat