İktidarın Coğrafyası (Küresel Ekonomi Politika Nasıl Yaratıldı) – Richard Peet

?Richard Peet jeopolitik gerçekleri sınıfsal yapılar, ulus devlet ve küreselleşme ile karşılıklı ilişkileri içinde ele alıp gün yüzüne çıkarak mükemmel bir iş başarmış. Aktardığı değerli bilgiler ve kışkırtıcılığıyla eylemciler için olduğu kadar araştırmacılar için de mutlaka okunması gereken bir kitap.?
Wallden Bello
Focus on the Global South?ın Başkanı

?Richard Peet küreselleşmiş toplumumuzda iktidar koltuklarında oturanların suç ortaklıklarını etkileyici bir biçimde açıklıyor. İktidarın ekonomik kurumlar, ideoloji ve dünyada gerçekleştirilen yönetişim düzenlemeleri aracılığıyla nasıl uygulandığını ortaya koyan Peet, dünyayı değiştirmek isteyenlerin günümüz dünyasının nasıl döndüğünü anlamasını sağlayacak bir çalışma yapmış ve bu dünyanın net bir fotoğrafını çekmiş. İktidarın Coğrafyası okunması en fazla gereken kitaplardandır.?
Arthur MacEwan
Boston Massachusetts Üniversitesi

?Marx ile Foucault?yu birleştirip ikisinden de daha dolaysız yazan Richard Peet günümüzün küresel ekonomi politikasının yapısını keşfetmek isteyenler için bir toplumsal kuram ortaya koyuyor. Büyük teorinin ışığında deneye dayalı etkileyici ayrıntıların yer aldığı bu kitap dünyanın günlük iş dünyasına ilişkin araştırma ve haber başlıklarının gerisindeki ekonomik iktidarın yapısını kavramaya çalışan ve özellikle bu başlıkları değiştirmeyi amaçlayan okurlar için eşsiz bir kaynaktır.?
Neil Smith
The Center For Place, Culture and Politics, New York Üniversitesi

Kitabın Künyesi
İktidarın Coğrafyası
(Küresel Ekonomi Politika Nasıl Yaratıldı)
Yazar: Richard Peet
Çeviri : Şule Ünsaldı
Kitabın genel anlamda türü: Deneme
Yayına Hazırlayan: İsmet Erdoğan
Kapak Tasarım: Ali İmren
Baskı: 1
Basım Tarihi: Nisan 2011
Sayfa Sayısı: 311

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here