Resimlerle Düşünmek Otizmin İçerden Anlatımı – Temple Grandin

Temple Grandin, Birleşik Devletler’deki tüm çiftlik hayvanları tesislerinin üçte birinin tasarımını yapmış yetenekli bir hayvan bilimci. Ayrıca otizm konusunda da sık sık konuşmalar yapıyor, çünkü Temple Grandin otistik, dünyayı, biz diğerlerinin anlayamayacağı bir şekilde düşünüyor, hissediyor ve yaşıyor. Bu kitap; olağanüstü bir insanın otizm bilmecesini aydınlatan bir belgeseli…

“Sadece otizmin değil, genel insan ve hayvan, düşünce ve duyma biçimlerine ilişkin benzersiz bir bakış açısı. Bilgelikle adlandırılabilecek içgörüler…”
Deborah Tanen

“Çok şaşırtıcı ve olağanüstü bir kitap. Yazar, kendi yaşamı ve sözcüklerle düşünenlerin yaşamları arasındaki farkları şaşırtıcı bir dille anlatıyor.”
Philadelphia Inquirer

Colorada Devlet Üniversitesi Hayvan Bilimleri Bölümü’nden doçent olan Temple Grandin; otistik bir bireyin dünyasının kapılarını bizlere aralarken, otizmde birçok konunun da tekrar tartışılmasına yol açıyor. Otizm konusunda büyük bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu kitabı sizlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
(Tanıtım Yazısı’ndan)

Kitabın Künyesi
Resimlerle Düşünmek Otizmin İçerden Anlatımı
Orjinal isim: Thinking in Picturs with Autism in my Life
Temple Grandin
Kapak Tasarımı : Huban Korman
Çeviri : Mehmet Celil İftar
Doğan Kitap
İstanbul, 2005, 1. Basım
192 sayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here