Hikmet Temel Akarsu?dan yeni kitap; Şairlerin Barbar Sofraları

İstanbul Dörtlüsü, Kayıp Kuşak, Ölümsüz Antikite gibi roman serileri ile iz bırakan yapıtlar ortaya koyan romancı, öykücü ve oyun yazarı Hikmet Temel Akarsu edebiyatın derin sularında seyreden okurların yakından tanıdığı bir isim.
?Şairlerin Barbar Sofraları? ile Hikmet Temel Akarsu toplumda daima merak duyulan edebiyat mahfillerinin iç dünyalarına götürüyor bizi. Dışarıdan parıltılı, ışıltılı, yaldızlı gözüken şairler dünyasının içsel acılarını, özlem ve tutkularını, bîçare adanmışlığını, kimi zaman dekadan yaşam tarzını, kimi zaman soylu feragat duygusunu; ama daima ekstremlerdeki çılgınlıklarını gözlerimizin önüne seriyor. Şairlerin iç dünyası ve yaşam tarzları belki de ilk defa bu denli ironik ve coşkulu bir anlatı dünyasının platosu oluyor.
Sadece şairlerin yarım kalmış tutkuları, boğazda düğümlenen hıçkırıkları ve beyhude geçen anlaşılamamışlık yılları değil kitabın ilgi alanı. Ukteler, Dipler ve Hüzünler adlı bölümlerde yer alan duygu yoğun öykülerde kimi zaman bizlere yaralı bir toplumun iç kanamalarını, kimi zaman çürümekle yükselmek arasında salınıp duran özgün bir semtin sıra dışı öyküsünü, kimi zaman büyük alt-üst oluşlar sırasında çimen olup ayaklar altında ezilen insancıkların hazin yaşantılarını; kimi zaman da malihulya denebilecek hüzün derinliklerinde süre giden trajikomik varoluşumuzu benzersiz bir edebi dille anlatıyor ?Şairlerin Barbar Sofraları?.

Kitabın Künyesi
Şairlerin Barbar Sofraları
Ve Diğer Öyküler
Hikmet Temel Akarsu
Doğan Kitap
225 Sayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here