İlaç Endüstrisinde Küreselleşme – Claudio C. Tarabusi, Graham Vickery

İlaç Endüstrisinde Küreselleşme adlı kitap, iki bölüm halinde hazırlanan ilaç endüstrisi konulu raporun birinci bölümünden oluşmaktadır. Kitapta, uluslararası birleşmeler, alımlar ve azınlık katılımını kapsayan dolaysız yabancı yatırımlar ve firmalar arası ağlar tartışması yer alıyor. Çok uluslu ilaç şirketlerinin pazar ilişkilerinin incelendiği bu kitap, ilacın evimize gelinceye kadar hangi ticari serüvenlerden geçtiğini anlatırken uluslararası para fonlarını, dev endüstriyel sektörlerin bu süreçteki rol dağılımını da irdeliyor.
Sağlık güvenlik yasaları, fiyat düzenlemesi, entellektüel varlığın korunması ve rekabeti düzenleyen politikaların ilaç endüstrisi bağlamında taşıdığı anlam üzerine de kapsamlı bir araştırmayla karşı karşıyasınız.

Yayıncının Notu: Bu kitapçık, OECD’nin “Endüstrinin Küreselleşmesi: Genel özet ve sektör raporları” (Globalisation of Industry: Overview and Sector reports), Paris, 1996 yayınının 2. Bölümünden uyarlanmıştır. International Journal of Health Services dergisinin 1 ve 2. sayısında (1998) yayınlanmıştır.

Kitabın Künyesi
İlaç Endüstrisinde Küreselleşme
Orjinal isim: Globalisation of Industry: Overview and Sector reports
Claudio C. Tarabusi, Graham Vickery
Çeviri : Ata Soyer
Evrensel Basım Yayın / Politika – Güncel Sorunlar Dizisi
1. Basım 1999
70 sayfa

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here